1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продавам Gigabyte GTX 1050 OC

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Necromancer, 16 Јануари 2019.

 1. VerifiedUsers Overlay
  Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,178
  3,535
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Ја продавам картата од линкот. Во кутија, со сите додатоци фабрички. Графичката е супер, многу тивка, до 50 и нешто степени воопшто не вклучуваат вентилаторите.

  Картата е оваа од линкот:
  Anhoch PC Market Online - Gigabyte PCX GeForce GTX 1050 Windforce OC 2GB GDDR5 DVI/3xHDMI/DP DX12 WINDFORCE 2X

  Гаранцијата е истечена.

  Цена: 5.500 ден.

  IMG_20181226_221926.jpg IMG_20181226_222045.jpg IMG_20181226_222108.jpg
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,178
  3,535
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
Слични теми
 1. Bozoo
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  730
 2. tomaso
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  530
 3. shifty
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  405
Вчитување...

Сподели

Вчитување...