• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
    Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

    Со почит It.mk
  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продавам Gigabyte B75M - D3V и i3 3210 CPU

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Bozoo

Gaining Experience
9 јуни 2012
345
411
Плочата процесорот и рамот работат како што треба ги давам комплет.Плочата е сокет 1155.Немаат гаранција

ПЛОЧА Gigabyte B75M
CPU. Intel i3 3210
RAM. 2 x 4 GB DDR3 HyperX

Цена 4000 денари.

32EC43FA-DAAB-44D3-A39E-7FCF22FEE82F.jpeg
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,692
Мислења
855,796
Членови
29,735
Најнов член
agjeka
На врв Дно