1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продавам Gigabyte 1070 Xtreme Gaming

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од omegaRED, 4 Август 2019.

 1. VerifiedUsers Overlay
  omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,289
  2,599
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  Продавам Gigabyte 1070 Xtreme Gaming. Користена нецела година од мене за гејминг. Купена од Нико, гарантен лист/кутија/додатоци нема. Работи беспрекорно.

  Цена 12.500 фиксно.

  Достапна после 8-ми Август.

  Може замена со моја соодветна доплата за 1080 Ti. Може и во комплет со Dell U2711.[​IMG]

  Sent from my SM-N960F using Tapatalk
   
  gego, Атанасоски Борис и на shifty им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,289
  2,599
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  BUMP

  Sent from my SM-N960F using Tapatalk
   
 3. VerifiedUsers Overlay
  omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,289
  2,599
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  BUMP 12.000
   
  На gego и gOJDO им се допаѓа ова.
 4. VerifiedUsers Overlay
  omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,289
  2,599
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  И слики.

  Како што пишав, картата е во беспрекорна состојба, користена во добро вентилирано куќиште (CM Storm Trooper), многу тивка и со ниски температури.

  Се продава поради апгрејд на 5700 XT.[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

  Sent from my SM-N960F using Tapatalk
   
  Necromancer, Tenny, borcep и на уште 1 им се допаѓа ова.
 5. VerifiedUsers Overlay
  Mao

  Mao
  Gaining Experience

  922
  463
  5 Јуни 2007
  Машко
  Мислам дека за картава треба да бараш најмалку 13-14к со оглед дека Gigabyte 1070 Gaming F1 се шиткаат за ~12к.
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 6. VerifiedUsers Overlay
  Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  979
  1,108
  9 Јуни 2015
  Машко
  шиткаат ама никој не купува
   
  На Nomad и igor_igor им се допаѓа ова.
 7. VerifiedUsers Overlay
  omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,289
  2,599
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  Мене 12к ми се доволно, може се малку, може многу, ама толку ја ценам.

  Sent from my SM-N960F using Tapatalk
   
  gremlin, ТАТА_МАТА, Avid и на уште 1 им се допаѓа ова.
 8. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,132
  12,647
  23 Јануари 2008
  Манга
  И јас мислам дека 12к е гага за картичкава, јас не би ја продавал во монентов под 13к
   
  gremlin, omegaRED и на masterwu им се допаѓа ова.
 9. VerifiedUsers Overlay
  omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,289
  2,599
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
 10. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,893
  5,780
  21 Јануари 2009
  И јас мислам дека цената за картата треба да биде онолку колку што си ја проценил продавачот а другите да не се мешаат.
   
  На Speedster, ТАТА_МАТА, Маша и уште 2 други им се допаѓа ова.
 11. VerifiedUsers Overlay
  omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,289
  2,599
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  UP!

  Да не дреме, греота е ваква карта да не се користи :)

  Sent from my SM-N960F using Tapatalk
   
 12. VerifiedUsers Overlay
  omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,289
  2,599
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
Слични теми
 1. Banjifiko
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  1,563
 2. Bozoo
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  707
 3. Jokerski
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,058
 4. skopje_mkd
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  398
 5. Sludge.Factory
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  535
Вчитување...

Сподели

Вчитување...