Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продавам Гејминг Конфигурација I5 9600KF GTX 1070 8gb

no_retreat

On your way to fame
22 јануари 2011
493
980
no_retreat додаде нов оглас:

Продавам Гејминг Конфигурација I5 9600KF GTX 1070 8gb - 19.500 ден.

Продавам баџет гејминг конфигурација составена од половни делови и ново куќиште.

CPU - intel i5 9600KF
Motherboard Gigabyte b365 mh
GPU - Asus Dual GTX 1070 8gb White edition
Ram 2x8gb DDR4 Dual; Channel 2666mhs
Storage - 120gb SSD Kingston 300 + 1TB HDD Toshiba
PSU - Njoy 700W 80+ bronze Modular
Case - White shark torpedo + 3 RGG 120mm Fans со вклучено далечинско за контрола на светло и брзиона на фанови.
Лиценциран Windows 10 со можност за upgrade до windows 11, инсталирани неколку...

Видете го целиот оглас...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.093
Мислења
974.373
Членови
35.399
Најнов член
smartonetech
На врв Дно