Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продадено Продавам Гејминг Компјутер

Статус
Затворена за нови мислења.

Rejzerot

Practice makes perfect
19 мај 2022
584
1.006
Скопје
Rejzerot додаде нов оглас:

Продавам Гејминг Компјутер - 53.000 ден.

Се продава нов Гејминг PC со следните компоненти:

CPU: Ryzen 5 5600x
Cooler: Be Quiet! Pure Rock 2 FX Black ARGB -Купен од Анхоч со преостаната гаранција од скоро 2 години
MB: Gigabyte B550M DS3H AM4
GPU: Sapphire RX 5700XT NITRO+
RAM: Kingston Fury 4x8gb 3200Mhz Beast CL16- Купени од Анхоч со преостана гаранција од 4 години
SSD: 1TB Kingston nv2 NVME
SSD: 1TB Samsung Nvme 980 Pro
CASE: MATREXX 55 MESH ADD-RGB 4F
PSU: AORUS GP-AP850GM P850W 80+ GOLD Modular = Гаранција од Анхоч до 23...

Видете го целиот оглас...
 

Rejzerot

Practice makes perfect
19 мај 2022
584
1.006
Скопје
Последна и фиксна цена 45000 денари,под оваа цена нема да се продава конфигурацијата.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.585
Мислења
965.496
Членови
34.956
Огласи
2.660
Најнов член
DragiD
На врв Дно