Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продадено Prodavam Gaming PC so Ryzen 7 5800X3D

Статус
Затворена за нови мислења.

Bozoo

Gaining Experience
9 јуни 2012
347
365
Bozoo додаде нов оглас:

Prodavam Gaming PC so Ryzen 7 5800X3D - 60.000 ден.

Се продава гејминг ПЦ користен за гејминг и работа (3D maya и сл.) ,Во одлична состојба без никаква замерка.

CPU: Ryzen 7 5800X3D Гаранција 29 месеци од Анхоч
COOLER : BeQuiet PURE LOOP 360mm - гаранција месец дена од мене
MB: ROG STRIX B450-F GAMING II - гаранција месец дена од мене
RAM: 32GB FURY RGB 3600mhz гаранција имаат неколку години треба да видам
GPU: AMD 6800XT 16GB DDR5 - гаранција месец дена од мене
SSD: 500 GB NVME Kingston
PSU...

Видете го целиот оглас...
 

thrw

Gaining Experience
3 декември 2021
464
341
Извини што пишувам на огласов, но мислам дека на „6800XT“ вгардената меморија и е „GDDR6“, не 5.
Освен ако не си ја менувал или чепкал графичката карта па си ги извадил чиповите со „GDDR6“ и си ги заменил со некои „GDDR5“.
 

Bozoo

Gaining Experience
9 јуни 2012
347
365
да грешка во пишување не верувам дека некој би чепкал за да го направи тоа .
 

Goran995

Practice makes perfect
16 ноември 2019
943
1.611
Скопје
Би ти го лапнал PC-во како поп - сарма, само во многу незгодно време се продава. Сите чуваме за одмори, што знам...

А и моево (во потпис) треба да го продадам претходно.
А и сакам DJI Mini 3 Pro на есен. Небитна информација за огласов, ама да си кажам ,,маката" и зошто не го земам хах.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн администрација

Статистика

Теми
45.604
Мислења
945.617
Членови
34.089
Огласи
1.976
Најнов член
Di@
На врв Дно