• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проценка Продавам Gaming PC (Ryzen 5 2600, EVGA GTX 1070ti Black Edition)

 • Ја почнал/а темата Bozoo
 • Време на почнување
Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

Bozoo

Gaining Experience
9 јуни 2012
345
421
Се продава следново PC купено на делови од анхоч, без гаранција се компонентите


CASE: Cooler Master HAF XM Gaming Case
MB: Gigabyte B450 AORUS ELITE (rev. 1.x)
CPU: Ryzen 5 2600
GPU: EVGA GTX 1070ti Black Edition
RAM: G.Skill RipjawsV 2x8GB 3000MHz
SSD(1): Samsung EVO Plus Nvme 250GB
SSD(2): Kingston Nvme 120GB
HDD: 500GB 5400RPM 2.5"
PSU : 600W Deepcool DA600N 80Plus Bronze Black

ЦЕНА 53.000 денари


viber_image_2021-05-03_23-25-14.jpg viber_image_2021-05-03_23-33-34.jpg pc.jpg
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

Bozoo

Gaining Experience
9 јуни 2012
345
421
Се трга од продажба ќе се му се најде примена . Клуч
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
44,038
Мислења
855,003
Членови
29,644
Најнов член
Ogi1990
На врв Дно