Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продавам Gaming PC i7 9700k, Z390, RX5700

no_retreat

On your way to fame
22 јануари 2011
462
881
no_retreat додаде нов оглас:

Продавам Gaming PC i7 9700k, Z390, RX5700 - 32.500 ден.

Продавам Мид Рејнџ гејминг ПЦ со следниве спецификации.
Сите компоненти доаќаат со оригинална кутија освен фановите и напојувањето.

CPU - i7 9700K со CPU кулер Deepcool Gammax 400 v2
Motherboard - Z390 Gigabyte Gaming X
GPU - MSI Mech RX 5700 8gb
Ram - 2x8gb Kingston Fury RGB @2666mhs cl 16
Storage - М2 500gb Kingston nV2
PSU - Coolermaster Mastervatt 700W 80+ white
Case - Deepcool Matrex 55 со додадени 4 RGB фанови + Fan Hub + Далечинско за менување боја и брзина на фановите.

CPU-Z...

Видете го целиот оглас...
 

no_retreat

On your way to fame
22 јануари 2011
462
881
Променети се куќиштето и фановите на истата конфигурација.
Case: NZXT H510 white
Fans: 1x ZNXT P 120mm black (back side) + 2x Arctic p12 PWM PST (front side)
Цената останува иста 32500ден
 

Атачменти

 • 0-02-05-848a7aac2f910aa6a4a10272432f058d382b5b8f1cbed153c52dd8c8b297caac_34dbca8d3cd9e390.jpg
  0-02-05-848a7aac2f910aa6a4a10272432f058d382b5b8f1cbed153c52dd8c8b297caac_34dbca8d3cd9e390.jpg
  222,6 KB · Прегледи: 48
 • 0-02-05-35749e7a7cc8460fd4cfe1241b61a1b741714d7b121f1ff70a158d998773519c_65463fad5f4b7e8e.jpg
  0-02-05-35749e7a7cc8460fd4cfe1241b61a1b741714d7b121f1ff70a158d998773519c_65463fad5f4b7e8e.jpg
  238,6 KB · Прегледи: 47
 • 0-02-05-b71ee4529adf123908318be93aef7e8164e1192d1c33d06bc01c98ff1bc271a8_f72e3535873eeeb8.jpg
  0-02-05-b71ee4529adf123908318be93aef7e8164e1192d1c33d06bc01c98ff1bc271a8_f72e3535873eeeb8.jpg
  235,5 KB · Прегледи: 48
 • 0-02-05-d982f0a7303514b5ee5ee57473b325b1217eb493a9b90f3d81007bf98192cd26_c07b8a9a283dc377.jpg
  0-02-05-d982f0a7303514b5ee5ee57473b325b1217eb493a9b90f3d81007bf98192cd26_c07b8a9a283dc377.jpg
  205,4 KB · Прегледи: 46
 • 0-02-05-f141f03904eb448c4cd3ad2ca6815d61708f8912a3fa07db4c763ba0a627900b_39bd1f4e1a30168d.jpg
  0-02-05-f141f03904eb448c4cd3ad2ca6815d61708f8912a3fa07db4c763ba0a627900b_39bd1f4e1a30168d.jpg
  205,3 KB · Прегледи: 48

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.529
Мислења
964.360
Членови
34.902
Огласи
2.617
Најнов член
darko SNR
На врв Дно