1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продавам Galaxy J6 (2018)

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Necromancer, 18 Јули 2018.

 1. VerifiedUsers Overlay
  Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,181
  3,520
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Продавам Samsung Galaxy J6 32GB/3GB SM-J600FN (2018), црн, тукушто земен од Телеком, нов неотпакуван. Бидејќи е земен само уред, добиен е код за отклучување, значи работи на сите мрежи. Гаранцијата е 24 месеци согласно декларацијата (17.07.2020).

  5,6" SuperAMOLED дисплеј (2:1 сооднос)
  13MP камера задна, 8МР предна со блиц
  Fingerprint скенер
  „Инфинити дисплеј“
  Android Oreo 8.0
  Dual SIM (барем така вика по неколку сајтови)

  Galaxy J6 (2018).jpg Galaxy J6 Kutija (2018).jpg

  Локација: Скопје
  Цена фиксна: 13.000 денари.

  Тел.: 071 243 437
   
  На DaVoRkNe и damil им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,181
  3,520
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
 3. VerifiedUsers Overlay
  Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,181
  3,520
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Продаден, може клуч.
   
Слични теми
 1. NecrotoX
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  714
 2. Tehnologiva
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  2,911
Вчитување...

Сподели

Вчитување...