• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Продавам Fujifilm X-T2 тело, без објектив

Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

brasica

Practice makes perfect
18 април 2010
665
1,011
brasica's setup  
Processor & Cooler
i7 8700K NZXT Kraken X62
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
Samsung SM961 NVMe 256GB & Crucial MX500 M.2 1TB
PSU
Cooler Master V1000
RAM
Corsair Dominator Platinum RGB 2x16GB 3200Mhz
Video card
Asus GTX 1080Ti FE
Case
NZXT S340 Elite
Mouse
Logitech G Pro Wireless
Keyboard
Logitech G Pro
Audio
Audioquest Firefly + PSB Alpha PS1
Monitor
Asus PG348Q
OS
Win 10 64-bit
Како што гласи насловот, се продава тело Fujifilm X-T2. Апаратот е така и купен во УСА.

Користен е 3 години, имам направено околу 10.000 слики со него. Го продавам поради тоа што го заменив со понов модел.

Состојба: 9.5/10 (барем јас не можам да приметам некакви козметички оштетувања.)

Fuji X-T2 Review (го ставив линков бидејќи има убави слики од сите страни)

Доаѓа со оригинална кутија, полнач за батерија, 2 батерии, и другите екстра „ситни“ работи.

Цена: 550 еур.

Доколку имате додатни прашања, слободно пишете ми ПП.

20210605_15064.jpg

20210605_15070.jpg
 
 • Ја почнал/а темата
 • #2

brasica

Practice makes perfect
18 април 2010
665
1,011
brasica's setup  
Processor & Cooler
i7 8700K NZXT Kraken X62
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
Samsung SM961 NVMe 256GB & Crucial MX500 M.2 1TB
PSU
Cooler Master V1000
RAM
Corsair Dominator Platinum RGB 2x16GB 3200Mhz
Video card
Asus GTX 1080Ti FE
Case
NZXT S340 Elite
Mouse
Logitech G Pro Wireless
Keyboard
Logitech G Pro
Audio
Audioquest Firefly + PSB Alpha PS1
Monitor
Asus PG348Q
OS
Win 10 64-bit
Продаден. Може клуч.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,737
Мислења
856,441
Членови
29,742
Најнов член
MilanTrajkovski1
На врв Дно