• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено ПРОДАВАМ EVGA GeForce GTX 1080 Ti FTW3 DT Gaming 11GB GDDR5X

Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

Goran27

Gaining Experience
5 јануари 2014
317
352
Goran27's setup  
Processor & Cooler
i7 4790K @ 4.6 GHz & CM Nepton 140XL
Motherboard
ASUS Z97-A
Storage
Samsung PRO 850 256GB SSD,WD 1TB Blue,Samsung 860 Evo 500GB
PSU
Antec High Current Gamer Modular 750 W
RAM
Patriot Viper 3 DDR3-2133 (4x4GB)
Video card
EVGA GeForce GTX 1080 Ti FTW3 GAMING
Case
HAF XM Transparent Side Window Panel
Mouse
Mouse BenQ ZOWIE Gaming Gear EC1-A
Keyboard
RIPJAWS KM780 MX - Mechanical Gaming Keyboard (Cherry MX Red)
Audio
Genius SP-HF 1250B
Monitor
ASUS ROG SWIFT PG279Q 27"
OS
windows 10 Pro x64
EVGA GeForce GTX 1080 Ti FTW3 DT Gaming 11GB GDDR5X Картата е користена само за light gaming , никогаш не е клокана или користена за mining , се лади со Hydro Series™ H110i GT 280mm Extreme Performance Liquid CPU Cooler
Температурите се смешни мах 54C при оптеретуванње со позахтевна игра

Цена 45000 ден , контакт преку ПП

нема гаранција , да користена е во пушачка просторија но редовно чистена и проветрувана
исто така ја немам ни кутијата

Картата е во безпрекорна состојба гаранција од мене 6 месеци
 
 • Ја почнал/а темата
 • #2

Goran27

Gaining Experience
5 јануари 2014
317
352
Goran27's setup  
Processor & Cooler
i7 4790K @ 4.6 GHz & CM Nepton 140XL
Motherboard
ASUS Z97-A
Storage
Samsung PRO 850 256GB SSD,WD 1TB Blue,Samsung 860 Evo 500GB
PSU
Antec High Current Gamer Modular 750 W
RAM
Patriot Viper 3 DDR3-2133 (4x4GB)
Video card
EVGA GeForce GTX 1080 Ti FTW3 GAMING
Case
HAF XM Transparent Side Window Panel
Mouse
Mouse BenQ ZOWIE Gaming Gear EC1-A
Keyboard
RIPJAWS KM780 MX - Mechanical Gaming Keyboard (Cherry MX Red)
Audio
Genius SP-HF 1250B
Monitor
ASUS ROG SWIFT PG279Q 27"
OS
windows 10 Pro x64
bump
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

Goran27

Gaining Experience
5 јануари 2014
317
352
Goran27's setup  
Processor & Cooler
i7 4790K @ 4.6 GHz & CM Nepton 140XL
Motherboard
ASUS Z97-A
Storage
Samsung PRO 850 256GB SSD,WD 1TB Blue,Samsung 860 Evo 500GB
PSU
Antec High Current Gamer Modular 750 W
RAM
Patriot Viper 3 DDR3-2133 (4x4GB)
Video card
EVGA GeForce GTX 1080 Ti FTW3 GAMING
Case
HAF XM Transparent Side Window Panel
Mouse
Mouse BenQ ZOWIE Gaming Gear EC1-A
Keyboard
RIPJAWS KM780 MX - Mechanical Gaming Keyboard (Cherry MX Red)
Audio
Genius SP-HF 1250B
Monitor
ASUS ROG SWIFT PG279Q 27"
OS
windows 10 Pro x64
43000 den , fiksna , krajna , posledna cena !
 
 • Ја почнал/а темата
 • #4

Goran27

Gaining Experience
5 јануари 2014
317
352
Goran27's setup  
Processor & Cooler
i7 4790K @ 4.6 GHz & CM Nepton 140XL
Motherboard
ASUS Z97-A
Storage
Samsung PRO 850 256GB SSD,WD 1TB Blue,Samsung 860 Evo 500GB
PSU
Antec High Current Gamer Modular 750 W
RAM
Patriot Viper 3 DDR3-2133 (4x4GB)
Video card
EVGA GeForce GTX 1080 Ti FTW3 GAMING
Case
HAF XM Transparent Side Window Panel
Mouse
Mouse BenQ ZOWIE Gaming Gear EC1-A
Keyboard
RIPJAWS KM780 MX - Mechanical Gaming Keyboard (Cherry MX Red)
Audio
Genius SP-HF 1250B
Monitor
ASUS ROG SWIFT PG279Q 27"
OS
windows 10 Pro x64
up
 
 • Ја почнал/а темата
 • #5

Goran27

Gaining Experience
5 јануари 2014
317
352
Goran27's setup  
Processor & Cooler
i7 4790K @ 4.6 GHz & CM Nepton 140XL
Motherboard
ASUS Z97-A
Storage
Samsung PRO 850 256GB SSD,WD 1TB Blue,Samsung 860 Evo 500GB
PSU
Antec High Current Gamer Modular 750 W
RAM
Patriot Viper 3 DDR3-2133 (4x4GB)
Video card
EVGA GeForce GTX 1080 Ti FTW3 GAMING
Case
HAF XM Transparent Side Window Panel
Mouse
Mouse BenQ ZOWIE Gaming Gear EC1-A
Keyboard
RIPJAWS KM780 MX - Mechanical Gaming Keyboard (Cherry MX Red)
Audio
Genius SP-HF 1250B
Monitor
ASUS ROG SWIFT PG279Q 27"
OS
windows 10 Pro x64
up
 
 • Ја почнал/а темата
 • #6

Goran27

Gaining Experience
5 јануари 2014
317
352
Goran27's setup  
Processor & Cooler
i7 4790K @ 4.6 GHz & CM Nepton 140XL
Motherboard
ASUS Z97-A
Storage
Samsung PRO 850 256GB SSD,WD 1TB Blue,Samsung 860 Evo 500GB
PSU
Antec High Current Gamer Modular 750 W
RAM
Patriot Viper 3 DDR3-2133 (4x4GB)
Video card
EVGA GeForce GTX 1080 Ti FTW3 GAMING
Case
HAF XM Transparent Side Window Panel
Mouse
Mouse BenQ ZOWIE Gaming Gear EC1-A
Keyboard
RIPJAWS KM780 MX - Mechanical Gaming Keyboard (Cherry MX Red)
Audio
Genius SP-HF 1250B
Monitor
ASUS ROG SWIFT PG279Q 27"
OS
windows 10 Pro x64
up
 
 • Ја почнал/а темата
 • #7

Goran27

Gaining Experience
5 јануари 2014
317
352
Goran27's setup  
Processor & Cooler
i7 4790K @ 4.6 GHz & CM Nepton 140XL
Motherboard
ASUS Z97-A
Storage
Samsung PRO 850 256GB SSD,WD 1TB Blue,Samsung 860 Evo 500GB
PSU
Antec High Current Gamer Modular 750 W
RAM
Patriot Viper 3 DDR3-2133 (4x4GB)
Video card
EVGA GeForce GTX 1080 Ti FTW3 GAMING
Case
HAF XM Transparent Side Window Panel
Mouse
Mouse BenQ ZOWIE Gaming Gear EC1-A
Keyboard
RIPJAWS KM780 MX - Mechanical Gaming Keyboard (Cherry MX Red)
Audio
Genius SP-HF 1250B
Monitor
ASUS ROG SWIFT PG279Q 27"
OS
windows 10 Pro x64
резервација
 
 • Ја почнал/а темата
 • #8

Goran27

Gaining Experience
5 јануари 2014
317
352
Goran27's setup  
Processor & Cooler
i7 4790K @ 4.6 GHz & CM Nepton 140XL
Motherboard
ASUS Z97-A
Storage
Samsung PRO 850 256GB SSD,WD 1TB Blue,Samsung 860 Evo 500GB
PSU
Antec High Current Gamer Modular 750 W
RAM
Patriot Viper 3 DDR3-2133 (4x4GB)
Video card
EVGA GeForce GTX 1080 Ti FTW3 GAMING
Case
HAF XM Transparent Side Window Panel
Mouse
Mouse BenQ ZOWIE Gaming Gear EC1-A
Keyboard
RIPJAWS KM780 MX - Mechanical Gaming Keyboard (Cherry MX Red)
Audio
Genius SP-HF 1250B
Monitor
ASUS ROG SWIFT PG279Q 27"
OS
windows 10 Pro x64
Se vraka na prodazba , so glupavi luge nemozis da se razberis
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,092
16,427
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
 • Ја почнал/а темата
 • #10

Goran27

Gaining Experience
5 јануари 2014
317
352
Goran27's setup  
Processor & Cooler
i7 4790K @ 4.6 GHz & CM Nepton 140XL
Motherboard
ASUS Z97-A
Storage
Samsung PRO 850 256GB SSD,WD 1TB Blue,Samsung 860 Evo 500GB
PSU
Antec High Current Gamer Modular 750 W
RAM
Patriot Viper 3 DDR3-2133 (4x4GB)
Video card
EVGA GeForce GTX 1080 Ti FTW3 GAMING
Case
HAF XM Transparent Side Window Panel
Mouse
Mouse BenQ ZOWIE Gaming Gear EC1-A
Keyboard
RIPJAWS KM780 MX - Mechanical Gaming Keyboard (Cherry MX Red)
Audio
Genius SP-HF 1250B
Monitor
ASUS ROG SWIFT PG279Q 27"
OS
windows 10 Pro x64
ke objasnam na pat sum
 
 • Ја почнал/а темата
 • #11

Goran27

Gaining Experience
5 јануари 2014
317
352
Goran27's setup  
Processor & Cooler
i7 4790K @ 4.6 GHz & CM Nepton 140XL
Motherboard
ASUS Z97-A
Storage
Samsung PRO 850 256GB SSD,WD 1TB Blue,Samsung 860 Evo 500GB
PSU
Antec High Current Gamer Modular 750 W
RAM
Patriot Viper 3 DDR3-2133 (4x4GB)
Video card
EVGA GeForce GTX 1080 Ti FTW3 GAMING
Case
HAF XM Transparent Side Window Panel
Mouse
Mouse BenQ ZOWIE Gaming Gear EC1-A
Keyboard
RIPJAWS KM780 MX - Mechanical Gaming Keyboard (Cherry MX Red)
Audio
Genius SP-HF 1250B
Monitor
ASUS ROG SWIFT PG279Q 27"
OS
windows 10 Pro x64
@Iamdantes10 овај член vo пп ми го пиша следното : ''Здраво батко, може ли да ми пишеш бројче, еден пријател е заинтересиран за картата, но нема акаунт на форумов. Да се чуете. Фала ти многу''

Мy пишав бројче се јави праша која е последна цена , 42000 денари му реков можам да ти ја дадам , ок вика утре идам за Битола да ја земам.Денес го нема и ајде реков да го прашам кога ке иди за да си планирам други работи , ми пише на вибер дека неможел да се снајди со превоз,ајде му реков ке дојдам до скопје ке ти ја донесам картата , еее супер вика , на пола пат ми пише друже дома имав 800е , моите зеле 200е / имам да ти дадам само 600е , барам ми вели од другари никој не дава ради ситуацијата со короната.Значи толку гадно ме зафркна и ми ги крена нервите до даске , така да моравме да се вратиме назад.

Замислете на телефон делуваше ептем сигурно и убедливо , му понудив да му ја доставам бесплатно до скопје за да на среде пат да ме заеби , проклет нека е !
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,092
16,427
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
На толку пошта/карго превозници ти со сијо ум тргна да му ја носиш Скопје на невреме?


Во меѓувреме @Iamdantes10 бара нова жртва за пренкнување:
imdantes.jpg
 
 • Ја почнал/а темата
 • #13

Goran27

Gaining Experience
5 јануари 2014
317
352
Goran27's setup  
Processor & Cooler
i7 4790K @ 4.6 GHz & CM Nepton 140XL
Motherboard
ASUS Z97-A
Storage
Samsung PRO 850 256GB SSD,WD 1TB Blue,Samsung 860 Evo 500GB
PSU
Antec High Current Gamer Modular 750 W
RAM
Patriot Viper 3 DDR3-2133 (4x4GB)
Video card
EVGA GeForce GTX 1080 Ti FTW3 GAMING
Case
HAF XM Transparent Side Window Panel
Mouse
Mouse BenQ ZOWIE Gaming Gear EC1-A
Keyboard
RIPJAWS KM780 MX - Mechanical Gaming Keyboard (Cherry MX Red)
Audio
Genius SP-HF 1250B
Monitor
ASUS ROG SWIFT PG279Q 27"
OS
windows 10 Pro x64
Времето и не беше толку лошо , по карго не сакаше , јас му реков ела видисија и сам одлучиси дали ке ја земаш или не , па ако си за извадисија од pc
Кирил ти објаснав како и што се случи

Сакам да замолам некој од администрација да ги избрише сите коментари и да си остане последниот bump
фала

Мислењето е автоматски споено:

На толку пошта/карго превозници ти со сијо ум тргна да му ја носиш Скопје на невреме?


Во меѓувреме @Iamdantes10 бара нова жртва за пренкнување:
Погледнете го атачментот 98826
мене ми пиша пак this : Другар, не ми е ни пријател тој, колега од работа, искрено не ми очекував да ја земе али сакав да испаднам чоек и да му завршам услуга пошо не е ни член на форумов... Извини од моја страна а и од неговс иако нема да смени многу.

Исто така има и повеке акаунти
 

Enis-Phantom

Gaining Experience
18 ноември 2013
341
442
Небитно
Нели точно заради таа причина е забрането да се врши услуга на други лица. Можеби немал никаква лоша намера но одговорноста е сега негова бидејќи преку него одела работата.
 

dekomote

Unstoppable
11 ноември 2014
1,101
2,409
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 3700x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16 @ 3600 CL18
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Deathadder V2 Pro
Keyboard
Tada68 w/ Noble Yellows + Tofu65 w/ Kailh Box White
Audio
Presonus Eris 3.5, Sennheiser HD 205, JBL Tune600 BTC
Monitor
Dell S2721DGF 165Hz HDR
OS
KDE Neon
Нели точно заради таа причина е забрането да се врши услуга на други лица. Можеби немал никаква лоша намера но одговорноста е сега негова бидејќи преку него одела работата.
Забрането е огласување за трето лице. Во случајов, дечкото само посредувал во контакт. Нема foul play од @Iamdantes10 , ете и ОП го абсолвира.
Да не биде сеа дечкото ни крив ни должен да крка лоша карма :)
 
 • Ја почнал/а темата
 • #17

Goran27

Gaining Experience
5 јануари 2014
317
352
Goran27's setup  
Processor & Cooler
i7 4790K @ 4.6 GHz & CM Nepton 140XL
Motherboard
ASUS Z97-A
Storage
Samsung PRO 850 256GB SSD,WD 1TB Blue,Samsung 860 Evo 500GB
PSU
Antec High Current Gamer Modular 750 W
RAM
Patriot Viper 3 DDR3-2133 (4x4GB)
Video card
EVGA GeForce GTX 1080 Ti FTW3 GAMING
Case
HAF XM Transparent Side Window Panel
Mouse
Mouse BenQ ZOWIE Gaming Gear EC1-A
Keyboard
RIPJAWS KM780 MX - Mechanical Gaming Keyboard (Cherry MX Red)
Audio
Genius SP-HF 1250B
Monitor
ASUS ROG SWIFT PG279Q 27"
OS
windows 10 Pro x64
Ова само за копачите , на кратко ја пуштив да копа , онака колку да имате предвид колку mh/s вади НЕ клокната , и видетеја температурата на графичката kopaci.png
 
 • Ја почнал/а темата
 • #18

Goran27

Gaining Experience
5 јануари 2014
317
352
Goran27's setup  
Processor & Cooler
i7 4790K @ 4.6 GHz & CM Nepton 140XL
Motherboard
ASUS Z97-A
Storage
Samsung PRO 850 256GB SSD,WD 1TB Blue,Samsung 860 Evo 500GB
PSU
Antec High Current Gamer Modular 750 W
RAM
Patriot Viper 3 DDR3-2133 (4x4GB)
Video card
EVGA GeForce GTX 1080 Ti FTW3 GAMING
Case
HAF XM Transparent Side Window Panel
Mouse
Mouse BenQ ZOWIE Gaming Gear EC1-A
Keyboard
RIPJAWS KM780 MX - Mechanical Gaming Keyboard (Cherry MX Red)
Audio
Genius SP-HF 1250B
Monitor
ASUS ROG SWIFT PG279Q 27"
OS
windows 10 Pro x64
Уште само ова , да видите како оди со клок


wow.png
 
Последна промена:

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,558
10,786
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Епа супер, нека си ја нека ти копа додека не се најде некој да ја купи.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #20

Goran27

Gaining Experience
5 јануари 2014
317
352
Goran27's setup  
Processor & Cooler
i7 4790K @ 4.6 GHz & CM Nepton 140XL
Motherboard
ASUS Z97-A
Storage
Samsung PRO 850 256GB SSD,WD 1TB Blue,Samsung 860 Evo 500GB
PSU
Antec High Current Gamer Modular 750 W
RAM
Patriot Viper 3 DDR3-2133 (4x4GB)
Video card
EVGA GeForce GTX 1080 Ti FTW3 GAMING
Case
HAF XM Transparent Side Window Panel
Mouse
Mouse BenQ ZOWIE Gaming Gear EC1-A
Keyboard
RIPJAWS KM780 MX - Mechanical Gaming Keyboard (Cherry MX Red)
Audio
Genius SP-HF 1250B
Monitor
ASUS ROG SWIFT PG279Q 27"
OS
windows 10 Pro x64
kartata e prodadena , temata moze da se zatvori
 
 • Уау
Реакции: Avid
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,524
Мислења
845,953
Членови
29,325
Најнов член
VirtualMechanic
На врв Дно