1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продавам десктоп...

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Dimitar77, 3 Декември 2019 во 13:53.

 1. Dimitar77

  Dimitar77
  Gaining Experience

  82
  97
  23 Август 2017
  Машко
  ... со следниве компоненти:
  CASE: Cooler Master HAF 912
  PSU: Njoy Woden 750w
  MB: GA H110 D3A
  GPU: Asus RX580 4gb
  CPU: i3 6100
  RAM: 8gb ddr4
  SSD: 240gb nvme
  HDD: 500gb

  Цена: 20.000 ден.

  Димитар - 075/400-518
   

  Прикачени датотеки:

  gOJDO, Mario.Bog, Ребро и на уште 1 им се допаѓа ова.
 2. Dimitar77

  Dimitar77
  Gaining Experience

  82
  97
  23 Август 2017
  Машко
Слични теми
 1. mviktors
  Одговори:
  23
  Прегледи:
  3,557
 2. krema
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  1,418
 3. gocetan
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  290
 4. Ulrezaj
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,126
 5. pcdownside
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  4,820
Вчитување...

Сподели

Вчитување...