Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продавам десктоп Ryzen 1200/RX580

Статус
Затворена за нови мислења.

borcep

Practice makes perfect
12 септември 2013
1.037
1.801
Скопје
borcep додаде нов оглас:

Продавам десктоп Ryzen 1200/RX580 - 13.000 ден.

Продавам десктоп конфигурација составена од рајзен 1200(4 cores), 8gb(2*4dual channel) ram, b450 asrock pro4 mb, RX580 4GB Asus, 250gb nvme Kingston (100%health), psu chieftec 600w и Powerbox case. Пристојно работи, може за генерално сурфање и по некоја постара игричка. Локација Скопје, можам да пратам по карго. Повеќе информации во порака.
Солд.
Видете го целиот оглас...
 
Последна промена:
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.519
Мислења
964.172
Членови
34.887
Огласи
2.610
Најнов член
aleksimonovski
На врв Дно