1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Продавам десктоп PC

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од pcdownside, 21 Мај 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. pcdownside

  pcdownside
  Gaining Experience

  121
  119
  31 Јануари 2014
  Машко
  Во моментов немам слики, ќе прикачам дополнително после :)
  Оди на оглас зошто не седам на него ич, а греота е да не се користи :(

  Gigabyte AB350-Gaming 3
  Ryzen 5 1600
  Gammaxx 400 Red со сменет вентилатор (го имам и фабричкиот) - Corsair SP120
  x2 RAM DDR4 Kingston 8GB на 2400Mhz
  Fractal Define R5 (со фабричките вентилатори и + еден Deepcool вентилатор 140mm)
  Cooler Master Vanguard 850w
  Samsung 860 Evo 250GB M.2
  Samsung 850 Evo 250GB 2.5"
  1TB Western Digital Blue
  RGB Led Stripe Deepcool
  Aorus GTX 1070 Ti

  При склопување на системот, запазена е многу естетитката и бучавата која ја произведува истиот, поради тоа и е ставено Вангард напојувањето и Корсер вентилаторот.

  Со сликите подоцна ќе додадам и информации за температурата и дисковите.

  Повеќето од деловите се купени од Анхоч, ќе треба да ги проверам гаранциите, а кутиите треба да се исто така достапни.
  Со куќиштето си доаѓаат и сите додатоци.

  Системот е наменет за комплет продажба, по делови би одел само доколку се најдат купци за сите истовремено!
  Цена на системот 50.000 денари фиксно!
   
  Luxell, Ребро, rippermkd и на уште 1 им се допаѓа ова.
 2. pcdownside

  pcdownside
  Gaining Experience

  121
  119
  31 Јануари 2014
  Машко
  Еве и некоја слика од компјутерот, гаранциите од деловите што моментално ги имам:
  ПСУ - 3 години до 29ти април 2020та
  м.2 ССД - 2 години до 24ти февруари 2020та
  1 плочка Рам (треба да ја најдам и од другата гаранцијата) до 2022ра година
  ГПУ - 2 години до 27ми март 2020та година
  Плоча - 3 години до 04ти септември 2020та година

  После 10 минути на стрес тест не качува темп. повисока од 51 степен (со low noise адаптерот на вентилаторот)
  Додадени се и слики со прикажана искористеност на дисковите.

  60771253_2158517137530338_5309174559675514880_n.jpg 60813359_2076651235797873_4149803616212877312_n.jpg 61033839_184686365769743_2718246696688549888_n.jpg 61294370_846461362388865_2545128453456265216_n.jpg 60564491_361045414763224_1378718582581493760_n.jpg 60894224_2363155563907691_3628080113268031488_n.jpg 60896457_2238533126462333_7736086516505509888_n.jpg Screen.png Untitled.png Untitled2.png 60807545_458924061540404_9174464479751045120_n.jpg 60632745_658322787944119_2576229393978359808_n.jpg 61063691_870373329966134_7303967919824699392_n.jpg 60561427_1288853904596578_4630886536580169728_n.jpg 60814491_294904818078945_3662400217677824_n.jpg
   
  На incontempt, Pane-G, Luxell и уште 6 други им се допаѓа ова.
 3. pcdownside

  pcdownside
  Gaining Experience

  121
  119
  31 Јануари 2014
  Машко
  EDIT: Бидејќи нема многу интерес за цел систем, ќе се нуди и по компоненти.

  * Деловите ќе се продадат доколку дојде до резервација/продажба бар на 70% од понудените

  Gigabyte AB350-Gaming 3 - 3.000 денари
  Ryzen 5 1600 - 6.000 денари
  Gammaxx 400 Red со сменет вентилатор (го имам и фабричкиот) - Corsair SP120 - 2.000 денари - комплет, 1.200 денари кулер, 900 денари вентилатор
  x2 RAM DDR4 Kingston 8GB на 2400Mhz - 2.000 по плочка
  Fractal Define R5 (со фабричките вентилатори и + еден Deepcool вентилатор 140mm) - 4.500 денари (има некои ситни знаци на користење, од транспорт за чистење)
  Cooler Master Vanguard 850w - 7.000 денари
  Samsung 860 Evo 250GB M.2 - 3.000 денари
  Samsung 850 Evo 250GB 2.5" - 2.000 денари
  1TB Western Digital Blue - 1.000 денари
  RGB Led Stripe Deepcool - 500 денари
  Aorus GTX 1070 Ti - 24.500 деанри
   
 4. pcdownside

  pcdownside
  Gaining Experience

  121
  119
  31 Јануари 2014
  Машко
  Momentalno rezercirani:
  Cpu
  Plocha
  Kukishte
  HDD

  Dokolku denes do kraj na den nema pobruvachka za da se ispolni uslovit za prodazhba, kje se trgne od oglas.
   
  На Pane-G му/ѝ се допаѓа ова.
 5. pcdownside

  pcdownside
  Gaining Experience

  121
  119
  31 Јануари 2014
  Машко
  Системот се враќа на продажба по делови по нови цени:

  Gigabyte AB350-Gaming 3 - 3.500 денари
  Ryzen 5 1600 - 6.500 денари
  Gammaxx 400 Red со сменет вентилатор (го имам и фабричкиот) - Corsair SP120 - 1.500 денари - комплет
  x2 RAM DDR4 Kingston 8GB на 2400Mhz - 1.700 по плочка
  Fractal Define R5 (со фабричките вентилатори и + еден Deepcool вентилатор 140mm) - 4.500 денари (има некои ситни знаци на користење, од транспорт за чистење иде комплет со вентилаторите а може и гратис лед лентите :) )
  Cooler Master Vanguard 850w - 6.000 денари
  Samsung 860 Evo 250GB M.2 - 2.500 денари
  Samsung 850 Evo 250GB 2.5" - 2.000 денари
  1TB Western Digital Blue - 1.000 денари
  Aorus GTX 1070 Ti - 21.000 деанри


  Услов за продажба на компонентите е да се продаде графичката. За жал бидејќи графичката е најскап дел и не ми се исплати само таа да ми остане, мора прво она да отиде па после и се останато.
  Графичката од кога е купена до сега е користена исклучиво во системот за играње и истата не е копана во ниту еден момент!
   
  На enes.s1 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. pcdownside

  pcdownside
  Gaining Experience

  121
  119
  31 Јануари 2014
  Машко
  GTX 1070 Ti - 19.000 do sreda
   
 7. pcdownside

  pcdownside
  Gaining Experience

  121
  119
  31 Јануари 2014
  Машко
  850 evo, plocha, cpu, ram i hdd rezervirani.
  Novi ceni na:
  Fractal R5 4.000 komplet
  PSU Vanguard 850w 5.000 denari
  1070 Ti Aorus - 18.500
  Dopolnitelno, na prodazhba se dodava i monitor - Benq RL2455 - 7.000 denari
   
 8. pcdownside

  pcdownside
  Gaining Experience

  121
  119
  31 Јануари 2014
  Машко
  Plocha cpu i ram se vrakjaat na prodazhba.
   
 9. pcdownside

  pcdownside
  Gaining Experience

  121
  119
  31 Јануари 2014
  Машко
  Нови цени:

  Ryzen 1600 - 6.000 денари
  AB350 Gaming 3 - 3.000 денари
  RAM мемории - 1.500 денари (по плочка)
  Gammaxx 400 + corsair fan - 1.300 (со фабрички вентилатор)
  1070 Ti Aorus - 18.000 денари (повторувам не е копана)
  Benq RL2455 - 6.000 денари

  Некои од деловите суеште имаат гаранција, забележано е во постот погоре.
   
 10. pcdownside

  pcdownside
  Gaining Experience

  121
  119
  31 Јануари 2014
  Машко
 11. pcdownside

  pcdownside
  Gaining Experience

  121
  119
  31 Јануари 2014
  Машко
  Плоча, процесор и кулер продадени!

  Последна обнова на цени:

  RAM мемории 2х 8GB - 1.200 денари (по плочка)
  1070 Ti Aorus - 18.000 денари (гаранција до 2020 - март)
  Benq RL2455 - 5.000 денари
  Fractal R5 Titanium Windowed + Deepcool 140x140 + Deepcool 850 RGB - 3.500 денари
  PSU Vanguard 850w - 4.000 денари (гаранција до 2020 - февруари)
  Samsung 860 Evo 250GB m.2 - 2.000 денари
  Samsung 850 Evo 250GB 2.5" - 1.500 денари
   
 12. pcdownside

  pcdownside
  Gaining Experience

  121
  119
  31 Јануари 2014
  Машко
  Samsung 860 Evo 250GB m.2 - продадено

  RAM мемории 2х 8GB - 1.200 денари по плочка - резервирани до денес до крај на ден
  1070 Ti Aorus - 18.000 денари
  Benq RL2455 - 5.000 денари
  Fractal R5 Titanium Windowed + Deepcool 140x140 + Deepcool 850 RGB - 3.500 денари
  PSU Vanguard 850W - 4.000 денари
  Samsung 850 Evo 250GB 2.5" - 1.500 денари резервирано до денес до 17:00 (има ред за него :D )
   
  На Mario.Bog му/ѝ се допаѓа ова.
 13. pcdownside

  pcdownside
  Gaining Experience

  121
  119
  31 Јануари 2014
  Машко
  RAM мемроии, резервирани за денес
  Fractal R5 - резервирано за денес - утре
  PSU Vanguard - резервирано до понеделник/вторник
  SSD 2.5" после ќе го земат

  1070 Ti - 18.000 денари, сеуште на продажба (8% е појака од RTX 2060 - UserBenchmark: Nvidia GTX 1070-Ti vs RTX 2060-6GB)
  Benq RL2455 - 5.000 денари
   
  На NikacXMKD му/ѝ се допаѓа ова.
 14. pcdownside

  pcdownside
  Gaining Experience

  121
  119
  31 Јануари 2014
  Машко
  Останати за продажба:

  AORUS GeForce GTX 1070 Ti 8GB GDDR5 - 18.000 денари.
  Монитор - Benq RL2455 - 5.000 денари.

  Се друго е продадено на членови од форумов, со здравје да си служите :) ама нема да ми смета да им најдеме дом и на мониторов и графичкава, да не седат така :D
   
  Oktar, shooter, Вајкинг и на уште 1 им се допаѓа ова.
 15. pcdownside

  pcdownside
  Gaining Experience

  121
  119
  31 Јануари 2014
  Машко
 16. pcdownside

  pcdownside
  Gaining Experience

  121
  119
  31 Јануари 2014
  Машко
  Нови цени:

  Benq RL2455 - 4.500 денари
  GTX Aorus 1070 Ti - 17.000 денари
   
 17. pcdownside

  pcdownside
  Gaining Experience

  121
  119
  31 Јануари 2014
  Машко
  Monitorot se trga od prodazhba, ostanuva grafichkata.
  Aorus GTX 1070 Ti - 17.000 denari.
   
 18. pcdownside

  pcdownside
  Gaining Experience

  121
  119
  31 Јануари 2014
  Машко
  Do petok naredna nedela spushtena cenata na grafichkata, samo sedi doma i mi fakja prashina, cel sistem se prodade, greota e taka shto stoi, treba da ja omazhime

  Aorus GTX 1070 Ti - 15.000 denari!
   
  Nomad, enes.s1 и на gOJDO им се допаѓа ова.
 19. pcdownside

  pcdownside
  Gaining Experience

  121
  119
  31 Јануари 2014
  Машко
Слични теми
 1. mviktors
  Одговори:
  23
  Прегледи:
  3,558
 2. krema
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  1,418
 3. gocetan
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  290
 4. Ulrezaj
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,126
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...