1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продавам десктоп PC [Z87; i7; 16GB; GTX 1060]

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од mviktors, 10 Април 2018.

 1. mviktors

  mviktors
  Practice makes perfect

  934
  1,281
  25 oктомври 2012
  Машко
  Се продава десктоп конфигурација со следниве компоненти:

  MB: ASUS Z87 Plus (Гаранција до 16.04.2018)

  CPU: Intel i7-4770K

  CPU Cooler: CoolerMaster Nepton 240M (Гаранција до 18.04.2018)

  GPU: ASUS STRIX-GTX1060-6G-GAMING (Гаранција до 14.09.2019)

  Ram: Corsair Vengence 16GB 1600 Mhz Low Profile

  PSU: Chieftec A-135 1000W Modular

  Case: Deepcool Dukase v2

  SSD: Samsung 250GB 850 EVO Series SSD SATA III  Компјутерот е во беспрекорна козметичка и функционална состојба, редовно чистен и домаќински одржуван. За секој дел следи фабричката кутија со сите додатоци и документацијата од каде што е купен. Кутија немам само од куќиштето.

  Процесорот е delidded, перфектно стабилен на 4,4 GHz на 1.25V.


  Цена: 55000 денари

  Можност за поголемо SSD, Samsung PM871a 500GB (+4000 денари)


  Конфигурацијата не се продава на делови, за дополнителни информации ПП.
   
  На Astro и bandrej им се допаѓа ова.
 2. mviktors

  mviktors
  Practice makes perfect

  934
  1,281
  25 oктомври 2012
  Машко
 3. mviktors

  mviktors
  Practice makes perfect

  934
  1,281
  25 oктомври 2012
  Машко
  Постои простор за договор околу цената.
   
 4. mviktors

  mviktors
  Practice makes perfect

  934
  1,281
  25 oктомври 2012
  Машко
 5. mviktors

  mviktors
  Practice makes perfect

  934
  1,281
  25 oктомври 2012
  Машко
 6. mviktors

  mviktors
  Practice makes perfect

  934
  1,281
  25 oктомври 2012
  Машко
  На делови одат само CPU+MB+RAM (процесорот и матичната не се делат) и графичката:

  ASUS Z87 Plus + Intel i7-4770K + Corsair Vengeance 16GB 1600 Mhz Low Profile = 18000 денари

  GPU: ASUS STRIX-GTX1060-О6G-GAMING - 19000 денари

  Ако не се продаде топтан конфигурацијата, по продажба на процесор, матична и рам ќе ставам цена и за останатите компоненти.


  Full PC = 50000 денари.   
  На Nikola Sone му/ѝ се допаѓа ова.
 7. mviktors

  mviktors
  Practice makes perfect

  934
  1,281
  25 oктомври 2012
  Машко
  ССДто Samsung PM871a 500GB ќе го задржам за себе.


  ASUS Z87 Plus + Intel i7-4770K + Corsair Vengeance 16GB 1600 Mhz Low Profile = 18000 денари
  GPU: ASUS STRIX-GTX1060-О6G-GAMING = 19000 денари
  Full PC = 50000 денари.
   
 8. mviktors

  mviktors
  Practice makes perfect

  934
  1,281
  25 oктомври 2012
  Машко
  Full PC = 50000 денари.
  ASUS Z87 Plus + Intel i7-4770K + Corsair Vengeance 16GB 1600 Mhz Low Profile = 18000 денари
  GPU: ASUS STRIX-GTX1060-О6G-GAMING = 18000 денари
   
 9. mviktors

  mviktors
  Practice makes perfect

  934
  1,281
  25 oктомври 2012
  Машко
  MB: ASUS Z87 Plus (Гаранција до 16.04.2018)

  CPU: Intel i7-4770K

  CPU Cooler: CoolerMaster Nepton 240M (Гаранција до 18.04.2018)

  Ram: Corsair Vengence 16GB 1600 Mhz Low Profile

  PSU: Chieftec A-135 1000W Modular
  - Продадени на член на форумот.


  Oстанати уште куќиште, ССД и графичка:

  Case: Deepcool Dukase v2 (Црно) - 2300 денари

  SSD: Samsung 250GB 850 EVO Series SSD SATA III - 4000 денари

  GPU: ASUS STRIX-GTX1060-О6G-GAMING (Гаранција до 14.09.2019) - 18000 денари
   
 10. mviktors

  mviktors
  Practice makes perfect

  934
  1,281
  25 oктомври 2012
  Машко
 11. mviktors

  mviktors
  Practice makes perfect

  934
  1,281
  25 oктомври 2012
  Машко
 12. mviktors

  mviktors
  Practice makes perfect

  934
  1,281
  25 oктомври 2012
  Машко
  SSD: Samsung 250GB 850 EVO Series SSD SATA III - 3800 денари

  GPU: ASUS STRIX-GTX1060-О6G-GAMING - 18000 денари

  Case: Deepcool Dukase v2 (Црно) + Antec 120mm Fan - 2300 денари
   
 13. mviktors

  mviktors
  Practice makes perfect

  934
  1,281
  25 oктомври 2012
  Машко
  SSD: Samsung 250GB 850 EVO Series SSD SATA III - 3800 денари ПРОДАДЕНО

  GPU: ASUS STRIX-GTX1060-О6G-GAMING - 18000 денари

  Case: Deepcool Dukase v2 (Црно) + Antec 120mm Fan - 2300 денари
   
 14. mviktors

  mviktors
  Practice makes perfect

  934
  1,281
  25 oктомври 2012
  Машко
  GPU: ASUS STRIX-GTX1060-О6G-GAMING - 18000 денари

  Case: Deepcool Dukase v2 (Црно) + Antec 120mm Fan - 2300 денари
   
 15. mviktors

  mviktors
  Practice makes perfect

  934
  1,281
  25 oктомври 2012
  Машко
 16. mviktors

  mviktors
  Practice makes perfect

  934
  1,281
  25 oктомври 2012
  Машко
 17. mviktors

  mviktors
  Practice makes perfect

  934
  1,281
  25 oктомври 2012
  Машко
 18. mviktors

  mviktors
  Practice makes perfect

  934
  1,281
  25 oктомври 2012
  Машко
 19. mviktors

  mviktors
  Practice makes perfect

  934
  1,281
  25 oктомври 2012
  Машко
 20. mviktors

  mviktors
  Practice makes perfect

  934
  1,281
  25 oктомври 2012
  Машко
 21. mviktors

  mviktors
  Practice makes perfect

  934
  1,281
  25 oктомври 2012
  Машко
  ASUS STRIX GTX1060 О6G GAMING (Гаранција до 14.09.2019) - 17500 денари

  strix1.jpg
   
 22. mviktors

  mviktors
  Practice makes perfect

  934
  1,281
  25 oктомври 2012
  Машко
  Bump

  Sent from my SM-G935F using Tapatalk
   
 23. mviktors

  mviktors
  Practice makes perfect

  934
  1,281
  25 oктомври 2012
  Машко
  GPU: ASUS STRIX-GTX1060-О6G-GAMING - продадена на член на форумов.

  Case: Deepcool Dukase v2 (Црно) + Antec 120mm Fan - Резервирано
   
 24. mviktors

  mviktors
  Practice makes perfect

  934
  1,281
  25 oктомври 2012
  Машко
  Case: Deepcool Dukase v2 (Црно) + Antec 120mm Fan - Продадено

  Со здравје да си ги користите деловите!

  Може клуч на темата.
   
Слични теми
 1. MasteR_#0
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  749
 2. StefAngel
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,394
 3. pcdownside
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,593
Вчитување...

Сподели

Вчитување...