Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продавам десктоп PC Ryzen 5500/5700XT

Статус
Затворена за нови мислења.

borcep

Practice makes perfect
12 септември 2013
1.038
1.815
Скопје
borcep додаде нов оглас:

Продавам десктоп PC Ryzen 5500/5700XT - 26.500 ден.

Продавам половен исправен пц со нов процесор составен од Ryzen 5500 (6 cores 12 threads, гаранција Анхоч), B450 Steel legend плоча, 2*8GB Ram Kingston 3200Mhz, GPU Sapphire RX5700XT, 1TB Samsung 870 QVO SSD, PSU EVGA G3 750W Gold, кулер Cooler master mini tower, во Deepcool куќиште со проѕирна страница. Гаранција на се еден месец освен на CPU. Можам да го тестирам со било кој софтвер по ваша желба. Замени не преферирам, по карго само на ваша одговорност. Локација Скопје, повеќе информации во пп
Солд.
Видете го целиот оглас...
 
Последна промена:
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.285
Мислења
977.824
Членови
35.577
Најнов член
OLIVER STANKOVSKI
На врв Дно