1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продавам десктоп конфигурација

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Ulrezaj, 22 Април 2019.

 1. Ulrezaj

  Ulrezaj
  Gaining Experience

  350
  460
  20 Јуни 2012
  Машко
  CPU: I7 - 6700k
  MB: Asus Maximus Hero VIII
  RAM: Kingston HyperX Black 16GB 2666MHZ
  GPU: RX580 Sapphire Nitro + 8GB ( гаранција уште 3 месеца )
  SSD: 250 Samsung 860 EVO ( гаранција од Анхоч, 24 месеци )
  HDD: Seagate 500GB
  PSU: Cooler Master G750M Bronze
  Case: Cooler Master Storm Enforcer
  CPUFan: Cooler Master Hyper T4

  Цена 38.500 денари, фиксна
  Без куќиштеЧ 34.500 денари, фиксна
   
  На StefAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Ulrezaj

  Ulrezaj
  Gaining Experience

  350
  460
  20 Јуни 2012
  Машко
  SSD-то и HDD-то продадени.

  Без SSD, HDD и куќиште 29.500 денари. Со куќиште 33.500 денари.

  Може замена за RTX2070-ка.
   
 3. Ulrezaj

  Ulrezaj
  Gaining Experience

  350
  460
  20 Јуни 2012
  Машко
 4. Ulrezaj

  Ulrezaj
  Gaining Experience

  350
  460
  20 Јуни 2012
  Машко
 5. Ulrezaj

  Ulrezaj
  Gaining Experience

  350
  460
  20 Јуни 2012
  Машко
  Се трга од продажба
   
Слични теми
 1. username
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  1,436
 2. bobipp
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  575
 3. borcep
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  550
 4. paraglajder
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,996
 5. Boldozer
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,054
Вчитување...

Сподели

Вчитување...