Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продавам десктоп конфигурација Ryzen 7 1700 16GB Ram RX5700XT NVME 500GB

borcep

Practice makes perfect
12 септември 2013
1.038
1.815
Скопје
borcep додаде нов оглас:

Продавам десктоп конфигурација Ryzen 7 1700 16GB Ram RX5700XT NVME 500GB - 22.000 ден.

Продавам десктоп компјутер составен од нови и половни одлично сочувани делови.
Ryzen 7 1700 со Deep cool AG300 Cooler, плоча Gigabyte A520( Anhoch brand new), RX 5700XT 8GB Power color во одлична состојба, NVME Kingston NV2 500 GB( гланц ново гаранција Анхоч), RAM 2×8GB 3200 Kingston ( Сет гаранција),Напојување Antec Gold modular 600W и гланц ново White shark Case со стакло и 120мм вентилатор. Прикачувам тест од CSGO 2 сниман со АМД софтверот, по потреба и други. Замена не, карго на ваш...

Видете го целиот оглас...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.972
Мислења
972.532
Членови
35.319
Огласи
2.919
Најнов член
kamper
На врв Дно