• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продавам Десктоп Компјутер, Q6600, GT8600, 7GB Ram, 500GB HDD, MSI P35 Platinum

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Стефан_Т

Gaining Experience
22 јули 2017
52
72
Продавам користен десктоп компјутер, можност за 500gb хард диск со инсталиран виндоус и драјвери.

CPU: Intel Q6600 + Cooler Master Cooler
GPU: MSI NX8600GT
RAM: 7GB (3x2gb, 1x1gb)
MB: MSI P35 Platinum
PSU: Spire SP-ATX-420WTN-PFC
Case: Cooler Master

Цена 3500 денари без хард диск, 4000 денари со хард диск и инсталиран виндоус.
Контакт во ПП или на 070206948

Слики: Imgur: The magic of the Internet
 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,556
Мислења
820,426
Членови
28,214
Најнов член
vanadi
На врв Дно