1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Продавам Denon AVR-1610 5.1 Receiver

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Necromancer, 8 ноември 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. VerifiedUsers Overlay
  Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,183
  3,525
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Го продавам рисиверот од насловот заради купување друг.

  Користен за домашна употреба, во непушачка просторија, никогаш не отваран и сервисиран, многу сочуван, со кутија, стиропор,сВе.

  Карактеристики:
  3 HDMI IN/1 OUT
  DTS-HD MA / DTS / Dolby TrueHD / DD+ декодирање. Dolby Atmos го декодира како TrueHD кое исто така е HD аудио.
  75 вати по канал (5 канали) на 8 ома или 110 вати по канал доколку се користат 6 омски звучници. Pre-out за вуфер.
  Audyssey MultiEQ Room Correction - корекција во зависност од соба, далечина на звучници, подесување crossover фреквенција, итн. Микрофонот оригинален си доаѓа во пакувањето.
  Имам купено ново далечинско, старото почна да откажува, новово работи супер.
  Доаѓа во сребрена изведба.

  Повеќе информации на PDF-от кој е прикачен.

  Pages from AVR-1610_EX.jpg

  IMG_20191013_013555 (Medium).jpg IMG_20191013_013923 (Medium).jpg 1610 Back 2.PNG Denon-AVR1610 Back.jpg

  Цена: 10.000 без замени.
   

  Прикачени датотеки:

  Последна промена: 8 ноември 2019
  На igor_xxxx, Aleksandar!, Daniel86 и уште 4 други им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,183
  3,525
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Додека го чистев и проверував викендов рисиверов, приметеив дека еден влез HDMI не работи, не знам тоа како се случило бидејќи јас на само на влез 1 имав приклучено НТРС, а другите одамна не ги користев бидејќи само тој извор ми е со HD аудио сигнал.

  Покрај HDMI два влеза функционални преку кои може да се пренесе HD аудио, има оптички и коаксијални влезови што би било доволно за повеќе уреди да се приклучат. Во мојот случај МаксТВ-то беше вклучено со HDMI до телевизор, а од телевизор оптички до рисивер за пренос на 5.1 звук, бидејќи МаксТВ секако не пренесува HD аудио.

  Инаку не напоменав дека со надворешно појачало може да се добие и 7.1 варијанта со дополнителни предни или задни звучници преку PRE-OUT опцијата.

  Корекција на цена: 9.000 денари без замени.
   
 3. VerifiedUsers Overlay
  Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,183
  3,525
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
 4. VerifiedUsers Overlay
  Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,183
  3,525
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Продаден, може клуч.
   
  На masterwu му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. dstamenkovski
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  4,615
 2. optimusdarko
  Одговори:
  19
  Прегледи:
  2,482
 3. BEST
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  626
 4. gOJDO
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  385
 5. ImWiked

  Проценка 2х Denon DJ DN-S1200

  Одговори:
  4
  Прегледи:
  621
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...