1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продавам Dell UltraSharp U2412M, LED IPS, 16:10

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Woofer, 18 Јуни 2019.

Тагови:
 1. Woofer

  Woofer
  Gaining Experience

  148
  122
  19 Јуни 2008
  Steam:
  STEAM_0:0:20218154
  Продавам монитор Dell UltraSharp U2412M. Мониторот е во беспрекорна состојба, чуван во домашни услови, фиксен на една локација.
  Мониторот нема ниту еден мртов/заглавен пиксел, и нема маани со IPS Glow/Backlight bleed.

  Се продава затоа што преминав на поголем монитор.

  Спецификации:

  24" LED IPS (In-Plane Switching), anti glare with hard coat 3H
  Optimal Resolution: 1920 x 1200 at 60 Hz
  Contrast Ratio:1000:1 (typical), Dynamic Contrast ratio: 2 million:1
  Brightness: 300 cd/m2 (typical)
  Response Time: 8ms (gray to gray) Typical
  Max Viewing Angle (vertical/horizontal) 178º / 178º
  Aspect Ratio Widescreen (16:10)
  Color Support: 16.7 million colors
  Pixel Pitch: 0.27 mm
  Adjustability Height-adjustable stand, tilt , swivel , pivot and built in cable-management

  CONNECTIVITY
  1 Digital Visual Interface connectors (DVI-D) with HDCP
  1 DisplayPort(DP)
  1 Video Graphics Array (VGA)
  1 USB 2.0 upstream port
  4 USB 2.0 downstream ports
  DC power connector for Dell Soundbar

  Цена:
  8500 ден.
   

  Прикачени датотеки:

  olikomerc, JasSum и на TylerMkD им се допаѓа ова.
 2. Woofer

  Woofer
  Gaining Experience

  148
  122
  19 Јуни 2008
  Steam:
  STEAM_0:0:20218154
  Продадено надвор од форум, може клуч.
   

Сподели

Вчитување...