1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Продавам Dell UltraSharp U2412M LED IPS, 16:10, FULL HD, DVI/DP/VGA/5xUSB

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од olikomerc, 31 Декември 2018.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. VerifiedUsers Overlay
  olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,584
  3,522
  11 Декември 2008
  Машко
  Се продава монитор Dell U2412M, еден од најдобрите IPS монитори, UltraSharp серија со проверени панели, без мртви/заглавени пиксели.

  Користен во домашна атмосфера, во соба каде не е пушено, како е наместен од прв ден не е поместен скоро воопшто, значи нема никакви козметички оштетувања гребаници или незнам што, исто како нов од фабрика.

  Плус нема никакви маани, како clouding, backlight bleeding, panel banding.

  Спецификации:
  24" LED IPS (In-Plane Switching), anti glare with hard coat 3H
  Optimal Resolution: 1920 x 1200
  Contrast Ratio:1000:1 (typical), Dynamic Contrast ratio: 2 million:1
  Brightness: 300 cd/m2 (typical)
  Response Time: 8ms (gray to gray) Typical
  Max Viewing Angle (vertical/horizontal) 178º / 178º
  Aspect Ratio Widescreen (16:10)
  Color Support: 16.7 million colors
  Pixel Pitch: 0.27 mm
  Adjustability Height-adjustable stand, tilt , swivel , pivot and built in cable-management

  CONNECTIVITY
  1 Digital Visual Interface connectors (DVI-D) with HDCP
  1 DisplayPort(DP)
  1 Video Graphics Array (VGA)
  1 USB 2.0 upstream port
  4 USB 2.0 downstream ports
  DC power connector for Dell Soundbar

  Official site link:
  Повеќе за производот...


  Цена: 8500 ден.


  71m1pA4JteL._SX425_.jpg 2-dell-u2412m.jpg 24-260-047-14.jpg DELL-UltraSharp-U2412M-1239912254.jpg width(3000).jpg
   

  Прикачени датотеки:

  На gOJDO, Molec, Draynor и уште 10 други им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,584
  3,522
  11 Декември 2008
  Машко
  Продадено денес.
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. dangthe
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,155
 2. wolverine
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  441
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...