• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продавам Dell Inspiron 15 5567

 • Ја почнал/а темата
 • #1

Peceto

Gaining Experience
24 јули 2012
62
73
i5-7200u,
1x8GB DDR4(има два слота за рам),
1TB HDD,
Radeon R7 M445 4GB GDDR5 + Intel HD Graphics 620,
15.6" FHD(1920x1080).
Батерија држи 2 часа во зависност од работата.
Гаранција до 06.12.2020 (треба да ја најдам).
Од тастатурата не работат големиот ентер,спејсот и бекспејот. Не знам дали би ја смениле тастатурата во гарантен рок, не сум прашувал ни пак ми сметало.
Едноставно се навикнав.
Не праќам по карго. Подигнување од Скопје.
Поради состојбата на тастатурата цената му е 14.000.

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg
 
 • Ја почнал/а темата
 • #4

Peceto

Gaining Experience
24 јули 2012
62
73
Продадено. Може клуч.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,120
Мислења
838,799
Членови
29,029
Најнов член
ivanaivaivana
На врв Дно