Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продавам Corsair Vengeance RGB PRO 16GB (2x8GB) DDR4 3200 CL16

Статус
Затворена за нови мислења.

Goran995

Practice makes perfect
16 ноември 2019
1.027
1.715
Скопје
Goran995 додаде нов оглас:

Продавам Corsair Vengeance RGB PRO 16GB (2x8GB) DDR4 3200 CL16 - 3.500 ден.

Здраво на сите, ја продавам РАМ меморијата од насловот.
Првично е купена од VisionStudio (Солун) во јануари 2020-та, но едниот модул се расипа некаде во 2021-ва, па од Corsair ми испратија целосно нов кит преку RMA процес.
Повеќе имам пишувано овде:

[URL...

Видете го целиот оглас...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.585
Мислења
965.496
Членови
34.956
Огласи
2.660
Најнов член
DragiD
На врв Дно