Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продавам Corsair Vengeance RGB Pro 16GB (2x8GB), 3200MHz, 16CL

Goran995

Practice makes perfect
16 ноември 2019
1.154
1.926
Скопје
Goran995 додаде нов оглас:

Продавам Corsair Vengeance RGB Pro 16GB (2x8GB), 3200MHz, 16CL - 3.000 ден.

Се продава RAM меморијата од огласот.
Цена - 3000 денари.

Купена/испратена од Corsair Taiwan во 10/2021-ва година како заменски кит за еден претходен кит (купен од Солун) на кој му се расипа едната плочка.
Повеќе за тој процес имам пишувано овде.

Има доживотна гаранција (додуше - пишува Limited Lifetime Warranty, меѓутоа кога ги прашував тогаш при замената, меѓу редови...

Видете го целиот оглас...
Мислењето е автоматски споено:

Станува збор за Samsung C-Die меморија, сепак не е B-Die :)
Сликата е од вчера:

HnZOrD3.png
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.093
Мислења
974.346
Членови
35.396
Најнов член
AceOFspades
На врв Дно