Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продавам цел куп Glorious производи, неупотребувани - види текст на огласот за цена

Статус
Затворена за нови мислења.

Nightwalker

Gaining Experience
18 ноември 2007
231
368
Nightwalker's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-10700KF & Noctua NH-U12S redux
Motherboard
MSI B460M MORTAR
Storage
SSD M.2 Samsung NVMe 970 EVO Plus 500GB & 1TB Western Digital SATA3 64MB Caviar Blue
PSU
Gigabyte P750GM Real Power, 80Plus GOLD, Modular
RAM
Kingston 3200MHz DDR4 CL16 Fury Renegade Black (2x16GB)
Video card
TUF Gaming GeForce RTX™ 3070 Ti OC Edition 8GB GDDR6X
Case
Genesis Irid 503 ARGB
Mouse
Glorious Model I 2 Wireless
Keyboard
Glorious GMMK 2 Full Size (96%) White
Audio
Onboard
Monitor
MSI G27CQ4
OS
Windows 10 Pro x64
Nightwalker додаде нов оглас:

Продавам цел куп Glorious производи, неупотребувани - види текст на огласот за цена - Проценка

Производите се тестирани, исправни, и спакувани во кутиите што ги гледате на сликата. Не доаѓаат со гаранција.
Доколку сте заинтересирани за повеќе производи, има мал простор за преговарање околу цената.

GMMK 2 Compact Prebuilt (Black) - 5800 денари
Model D Wireless (Black) - 2800 денари...

Видете го целиот оглас...
 

Nightwalker

Gaining Experience
18 ноември 2007
231
368
Nightwalker's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-10700KF & Noctua NH-U12S redux
Motherboard
MSI B460M MORTAR
Storage
SSD M.2 Samsung NVMe 970 EVO Plus 500GB & 1TB Western Digital SATA3 64MB Caviar Blue
PSU
Gigabyte P750GM Real Power, 80Plus GOLD, Modular
RAM
Kingston 3200MHz DDR4 CL16 Fury Renegade Black (2x16GB)
Video card
TUF Gaming GeForce RTX™ 3070 Ti OC Edition 8GB GDDR6X
Case
Genesis Irid 503 ARGB
Mouse
Glorious Model I 2 Wireless
Keyboard
Glorious GMMK 2 Full Size (96%) White
Audio
Onboard
Monitor
MSI G27CQ4
OS
Windows 10 Pro x64
GMMK 2 Compact Prebuilt (Black) - 5800 денари
Model D Wireless (Black) - 2800 денари
Model I Wired (White) - 2500 денари
Model O Pink Wired (pre-Forge, 2020 edition) - 2200 денари
Model O Minus (White, тестиран со red ascended cable) - 2200 денари
GPBT Keycaps (Ocean Blue) - 1800 денари
Lube Station - 1200 денари
Wooden Wrist Rest (TKL) - 1000 денари (без кутија, ми се скина при отворање)
Mouse Bungee (White) - 500 денари - продадено
 

Nightwalker

Gaining Experience
18 ноември 2007
231
368
Nightwalker's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-10700KF & Noctua NH-U12S redux
Motherboard
MSI B460M MORTAR
Storage
SSD M.2 Samsung NVMe 970 EVO Plus 500GB & 1TB Western Digital SATA3 64MB Caviar Blue
PSU
Gigabyte P750GM Real Power, 80Plus GOLD, Modular
RAM
Kingston 3200MHz DDR4 CL16 Fury Renegade Black (2x16GB)
Video card
TUF Gaming GeForce RTX™ 3070 Ti OC Edition 8GB GDDR6X
Case
Genesis Irid 503 ARGB
Mouse
Glorious Model I 2 Wireless
Keyboard
Glorious GMMK 2 Full Size (96%) White
Audio
Onboard
Monitor
MSI G27CQ4
OS
Windows 10 Pro x64
GMMK 2 Compact Prebuilt (Black) - 5800 денари
Model D Wireless (Black) - 2800 денари
Model I Wired (White) - 2500 денари
Model O Minus (White, тестиран со red ascended cable) - 2200 денари
Wooden Wrist Rest (TKL) - 1000 денари (без кутија, ми се скина при отворање)

Mouse Bungee (White) - 500 денари - продадено
Lube Station - 1200 денари - продадено
GPBT Keycaps (Ocean Blue) - 1800 денари - продадено
Model O Pink Wired (pre-Forge, 2020 edition) - 2200 денари - продадено
 

Nightwalker

Gaining Experience
18 ноември 2007
231
368
Nightwalker's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-10700KF & Noctua NH-U12S redux
Motherboard
MSI B460M MORTAR
Storage
SSD M.2 Samsung NVMe 970 EVO Plus 500GB & 1TB Western Digital SATA3 64MB Caviar Blue
PSU
Gigabyte P750GM Real Power, 80Plus GOLD, Modular
RAM
Kingston 3200MHz DDR4 CL16 Fury Renegade Black (2x16GB)
Video card
TUF Gaming GeForce RTX™ 3070 Ti OC Edition 8GB GDDR6X
Case
Genesis Irid 503 ARGB
Mouse
Glorious Model I 2 Wireless
Keyboard
Glorious GMMK 2 Full Size (96%) White
Audio
Onboard
Monitor
MSI G27CQ4
OS
Windows 10 Pro x64
GMMK 2 Compact Prebuilt (Black) - 5800 денари - моментално резервирана.
Model D Wireless (Black) - 2800 денари - моментално резервирано.
Model I Wired (White) - 2500 денари
Model O Minus (White, тестиран со red ascended cable) - 2200 денари


Mouse Bungee (White) - 500 денари - продадено
Wooden Wrist Rest (TKL) - 1000 денари (без кутија, ми се скина при отворање) - продадено
Lube Station - 1200 денари - продадено
GPBT Keycaps (Ocean Blue) - 1800 денари - продадено
Model O Pink Wired (pre-Forge, 2020 edition) - 2200 денари - продадено
 

Nightwalker

Gaining Experience
18 ноември 2007
231
368
Nightwalker's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-10700KF & Noctua NH-U12S redux
Motherboard
MSI B460M MORTAR
Storage
SSD M.2 Samsung NVMe 970 EVO Plus 500GB & 1TB Western Digital SATA3 64MB Caviar Blue
PSU
Gigabyte P750GM Real Power, 80Plus GOLD, Modular
RAM
Kingston 3200MHz DDR4 CL16 Fury Renegade Black (2x16GB)
Video card
TUF Gaming GeForce RTX™ 3070 Ti OC Edition 8GB GDDR6X
Case
Genesis Irid 503 ARGB
Mouse
Glorious Model I 2 Wireless
Keyboard
Glorious GMMK 2 Full Size (96%) White
Audio
Onboard
Monitor
MSI G27CQ4
OS
Windows 10 Pro x64
Model I Wired (White) - 2500 денари
Model O Minus (White, тестиран со red ascended cable) - 2200 денари


GMMK 2 Compact Prebuilt (Black) - 5800 денари - продадено
Model D Wireless (Black) - 2800 денари - продадено
Mouse Bungee (White) - 500 денари - продадено
Wooden Wrist Rest (TKL) - 1000 денари (без кутија, ми се скина при отворање) - продадено
Lube Station - 1200 денари - продадено
GPBT Keycaps (Ocean Blue) - 1800 денари - продадено
Model O Pink Wired (pre-Forge, 2020 edition) - 2200 денари - продадено

Благодарност до @TheDimiskov, @Oktar, и @Marko Davkovski за досега купените производи!
 

Nightwalker

Gaining Experience
18 ноември 2007
231
368
Nightwalker's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-10700KF & Noctua NH-U12S redux
Motherboard
MSI B460M MORTAR
Storage
SSD M.2 Samsung NVMe 970 EVO Plus 500GB & 1TB Western Digital SATA3 64MB Caviar Blue
PSU
Gigabyte P750GM Real Power, 80Plus GOLD, Modular
RAM
Kingston 3200MHz DDR4 CL16 Fury Renegade Black (2x16GB)
Video card
TUF Gaming GeForce RTX™ 3070 Ti OC Edition 8GB GDDR6X
Case
Genesis Irid 503 ARGB
Mouse
Glorious Model I 2 Wireless
Keyboard
Glorious GMMK 2 Full Size (96%) White
Audio
Onboard
Monitor
MSI G27CQ4
OS
Windows 10 Pro x64
Останато уште едно глувче по супер „финална“ цена (види оригинална слика на оглас за глувчето):
Model O Minus (White, доаѓа со инсталиран red ascended cable) - 1800 денари / 29USD.

Model I Wired (White) - 2500 денари - продадено
GMMK 2 Compact Prebuilt(Black) - 5800 денари - продадено
Model D Wireless (Black) - 2800 денари - продадено
Mouse Bungee (White) - 500 денари - продадено
Wooden Wrist Rest (TKL) - 1000 денари (без кутија, ми се скина при отворање) - продадено
Lube Station - 1200 денари - продадено
GPBT Keycaps (Ocean Blue) - 1800 денари - продадено
Model O Pink Wired (pre-Forge, 2020 edition) - 2200 денари - продадено

Благодарност до @bristlebac за купениот Model I!
 
Последна промена:

kolesk

On your way to fame
6 февруари 2016
400
514
Кога и да ти го прочитам насловот, ме асоцира на глорихол, и си викам, овој кабина продава со дупки... :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.133
Мислења
956.123
Членови
34.528
Огласи
2.330
Најнов член
someone23456789
На врв Дно