Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продавам CD KEY Xbox Gold Live 12 Months (TURKEY)

Статус
Затворена за нови мислења.

Isak Keyten

Practice makes perfect
25 ноември 2014
1.275
1.454
Скопје
Isak Keyten's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4460 Processor 6M Cache, 3.20 GHz Haswell 22nm Technology
Motherboard
ASUS H81M-K (SOCKET 1150)
Storage
Samsung SSD 850 PRO 120GB
PSU
Thermaltake TR2 Bronze 700W
RAM
Kingston HyperX DDR3 16GB 1600Mhz Dual-channel
Video card
ASUS AMD Radeon R9 280x 3072MB
Mouse
Logitech G603 LIGHTSPEED
OS
Windows 10 :(
Isak Keyten додаде нов оглас:

Продавам CD KEY Xbox Gold Live 12 Months (TURKEY) - 1.500 ден.

Пошо сум бот и напраив грешка и чекори, иам екстра код неискористен за 12 месеца Xbox Gold Live.
Кодот е за регион турција и со ВПН може да се искористи и кај нас (ја така наштекав 3 години, и потоа ги конвертирав во Game Pass Ultimate).

10084540


Купен 35$ (т.е. 2200 мкд) од g2a, го шиткам за 1500 мкд.

Гратис ќе му објаснам како иде целиот процес ако не се разбирате :)

Видете го целиот оглас...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.112
Мислења
974.762
Членови
35.414
Најнов член
zokipoki321
На врв Дно