Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продавам буџет гејминг конфигурација

Статус
Затворена за нови мислења.

Trtka

Gaining Сало
11 април 2018
513
682
Trtka додаде нов оглас:

Продавам буџет гејминг конфигурација - 17.000 ден.

Продавам буџет гејминг конфигурација со следните спецификации:
CPU: i7 6700
MB: Z170-HD3-CF
RAM: 2x8gb ddr4 Apacer 2333 MHz
GPU: 1060 3gb Gigabyte Windforce OC
PSU: CM 600w 80plus
HDD:WD BLUE 500gb
CPU Cooler: CM evo 212s

17.000 Денарос или замена за 5800х или 5800х3d со моја доплата...

Видете го целиот оглас...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.973
Мислења
972.593
Членови
35.321
Огласи
2.920
Најнов член
dimovskin7
На врв Дно