• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продавам Budget Gaming PC + 144hz IPS Asus MG279

 • Ја почнал/а темата
 • #1

Bozoo

Gaining Experience
9 јуни 2012
345
413
Се продава следнава конфигурација :

CPU: Intel i5 6500 3.2 GHZ
MB:Asrock B250 Gaming K4
RAM: 16GB DDR4 (2 X 8)
GPU: Saphire Nitro RX 580 4 GB DDR5
HDD: 240 GB SSD + 500GB HDD

цена 500 евра .


Додавам плус тастатура и маус купени од анхоч пред неколку месеци по гаранција е маусот уште година ипол тастатурата уште 6-7 месеци

Mouse: Steelseries Rival 310
Keyboard: Natec Genesis Gaming RX85 Mechanical Kailh Brown Switches

5.000 денари заедно маус и тастатура


Мониторот е купен од Скопје под гаранција уште една година,во одлична состојба без мртви и заглавени пиксели.

цена 20.000 денари

pankipc4.jpg pankipc5.jpg pankipc.jpg pankipc3.jpg pankipc2.jpg
 
Последна промена:
 • Ја почнал/а темата
 • #2

Bozoo

Gaining Experience
9 јуни 2012
345
413
Мала корекција графичката е XFX 580 ne Saphire.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

Bozoo

Gaining Experience
9 јуни 2012
345
413
Куќиштето е продадено остануваат мониторот со тастатурата и маусот.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #5

Bozoo

Gaining Experience
9 јуни 2012
345
413
Мониторот е со намалена цена : 18.000 само оваа недела.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #6

Bozoo

Gaining Experience
9 јуни 2012
345
413
Нова цена мониторот за 17.000 денари
Тастатурата 2200 денари
Маусот 2000 денари.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,751
Мислења
856,680
Членови
29,749
Најнов член
dukata
На врв Дно