1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продавам брендирани компјуери HP, Lenovo, Fujitsu

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 4 Март 2020.

 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,582
  13,827
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Продавам повеќе брендирани компјутери и тоа:

  1) 6x Lenovo Thinkcentre M83
  MB: Lenovo M83 Intel Q85 Express chipset /w 4x DIMM slots
  CPU: Intel Core i5 4460S
  RAM: 8GB(2x4GB) DDR3-1600 CL11
  SSD: Patriot 240GB SATA, ново, 2 години гаранција
  Case: Mini Tower, mATX Lenovo
  PSU: LiteOn 280W real power
  OS: Licensed Windows 10 Pro

  Цена: 12000 денари од парче


  2) 6x Fujitsu Esprimo P720 Е90+
  MB: Fujitsu P720 /w 4x DIMM slots
  CPU: Intel Core i5 4570
  RAM: 8GB(2x4GB) DDR3-1600 CL11
  SSD: Patriot 240GB SATA, ново, 2 години гаранција
  Case: Mini Tower, mATX Fujitsu
  PSU: 280W real power 80+ Gold (92% efficiency)

  Цена: 12000 денари од парче


  3) 11x HP 800 G1 SFF
  MB: HP 800 /w 4x DIMM slots
  CPU: Intel Core i5 4460s
  RAM: 8GB(2x4GB) DDR3-1600 CL11
  SSD: Patriot 240GB SATA, ново, 2 години гаранција
  Case: Mini Tower Slim, mATX slim small form factor
  PSU: 280W real power
  OD: DVD-RW x24
  OS: Licensed Windows 10 Pro (со налепница)

  Цена: 12000 денари од парче


  4) 13x Fujitsu Esprimo P710
  MB: Fujitsu P710 /w 4x DIMM slots
  CPU: Intel Core i5 3470
  RAM: 8GB(2x4GB) DDR3-1600 CL11
  SSD: Patriot 240GB SATA, ново, 2 години гаранција
  Case: Mini Tower, mATX Fujitsu
  PSU: 280W real power 80+ Gold (92% efficiency)

  Цена: 10500 денари од парче


  Гаранција: 1 година

  Опција со плус HDD Western Digitral Caviar BLue 500GB = +1000 денари
  Опција со Pentium G3260 наместо i5 4570/4460S = -2500 денари
  Опција со 16GB RAM = +1500 денари
  Oпција со половна графичка картичка Gigabyte GTX 1050TI Windforce OC = +4500 денари
  Oпција со нова графичка картичка Manli GTX 1650 4GB = +7000 денари
  Oпција со монитор HP e232 23.6" IPS = +5000 денари


  Цените се фиксни, за 5 или повеќе компјутери цената е -500 денари по парче.

  Контакт: 075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 5 Март 2020
  На Dinamit, GGTT1, dzunko и уште 3 други им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,582
  13,827
  23 Јануари 2008
  диско денсер
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,582
  13,827
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Со секој купен компјутер гратис брендирани тастаура и маус!
   
 4. kire_33

  kire_33
  Gaining Experience

  171
  80
  16 Февруари 2012
  Машко
 5. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,582
  13,827
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Da
   
  На kire_33 му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. borcep
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  659
 2. тотето
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  404
 3. boksata
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,205
 4. DonFrozex

  Проценка Fujitsu LifeBook AH532

  DonFrozex, 26 Мај 2019, Во форумот: Продавам
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  679
 5. DonFrozex
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  308
Вчитување...

Сподели

Вчитување...