1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Продавам Bike Computer (Wireless)

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од DrMTR, 16 Јуни 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,185
  6,288
  27 Март 2014
  Како што гласи насловот наслови продавам нов некористен Bike Computer InBike CX9 2.8" модел со wireless и позадинско бело лед осветлување за навечер со следниве функции:

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  -Водоотпорен IPX6
  - Меморија за 2 велосипеди
  - Брзина
  - Температура
  - Датум/ Час
  - Калории
  - Максимална брзина / просечна
  - помината километража

  Линк

  Го продавам бидејки го сменив велосипедот и овој модел не ми се вклопува во новата големина на рачките. Доаѓа со екстерниот држач како на сликата.

  Цена: 1000 ден. Заинтересирани ПП. Праќам по карго !
   
  Последна промена: 16 Јуни 2019
  architect, tupacan и на Oktar им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  5,996
  8,117
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Јас сум заинтересиран. Како пресметува брзина на движење? Преку GPS?
   
 3. architect

  architect
  Unstoppable

  1,894
  2,226
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
  Сериозно ти е прашањево ?

  Испратено од VTR-L09 преку IT.mk форум апликација
   
  Necromancer, esquimaux, Zippo и на уште 1 им се допаѓа ова.
 4. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  883
  1,309
  13 Јануари 2014
  Машко
  Комбинација од магнет на тркалото и сензор на вилушката. Внесуваш големина на тркалото, како и гумите што ги користиш, па добиваш колкав пат си поминал и со која брзина.
   
  omegaRED, Speedster и на Lokvan им се допаѓа ова.
 5. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  5,996
  8,117
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Аха, значи како класичен брзиномер за точак.
  А дали лесно се вади брзиномеров пошто точакот ми стои пред зграда?

  Да бе лепи, сериозно е.
   
 6. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  883
  1,309
  13 Јануари 2014
  Машко
  Нека каже ОП, ама 99% се вади.

  Sent from my SM-G975F using Tapatalk
   
 7. Bravo

  Bravo
  Gaining Experience

  173
  272
  12 Декември 2015
  Машко
  Ако не го купил некој претходно, пиши ми број у пп.
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 8. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,185
  6,288
  27 Март 2014
  Се вади многу лесно од постољето. Вртиш еден круг и самото има механизам за заклучување. Многу цврсто го држи за постољето. Невозможно е да испадне при возење. Значи си го вадиш и си го ставаш во џеб. Кога возиш пак го монтираш пак за 5 секунди . Гарантирам !

  GPS за тие пари, потешко. Работи со магнет што се монтира на иглата на бандажот, а до него на вилушката се монтира приемникот. Толку.

  Пишано
   
  Последна промена: 16 Јуни 2019
  Zippo, architect и на fuzzjaw им се допаѓа ова.
 9. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,185
  6,288
  27 Март 2014
  Актуелно !
   
  На architect му/ѝ се допаѓа ова.
 10. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,185
  6,288
  27 Март 2014
  Клуч. Продадено!
   
  На architect му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...