• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продавам ASUS Zenbook UX425EA (i7-1165G7 16GB RAM)

 • Ја почнал/а темата
 • #1

Bozoo

Gaining Experience
9 јуни 2012
343
396
Продавам малку користен ultrabook Asus Zenbook UX425EA, купен 03-12-2020 од Нептун по цена од 64 000 денари. Лаптопот има состојба 10/10, батеријата има само 14 циклуси поминати и држи околу 10-12 саати. Доаѓа со лиценциран Windows 10 Pro, оригиналниот супер брз USB-C полнач, оригиналната кутија, заштитна торбичка за лаптопот и секако гаранцијата која трае до 03-12-2022. Го продавам поради тоа што сакам да преминам на Apple екосистем, а инаку лаптопов е одличен и ултрапортабилен, тежи само 1,13kg.

Спецификациите се следните:
Intel® Core™ i7-1165G7 processor,
16GB 4266MHz LPDDR4X RAM,
Intel® Iris® Xe Graphics,
512GB PCIe® NVMe™ 3.0 x2 M.2 SSD,
14” Full HD (1920 x 1080), 16:9 aspect, anti-glare screen, 1W, 400nits brightness display,
2 x Thunderbolt™ 4 USB-C® (up to 40Gbps),
1 x USB 3.2 Gen 1 Type-A (up to 5Gbps),
1 x Standard HDMI,
1 x MicroSD card reader,
Intel WiFi 6 with Gig+ performance (802.11ax),
Bluetooth 5.0.

Линк за референци:

ЦЕНА 55.000 денариviber_image_2021-04-13_13-53-18.jpg viber_image_2021-04-13_13-53-19.jpg viber_image_2021-04-13_13-53-20.jpg асус1.jpg асус2.jpg
 
 • Ја почнал/а темата
 • #5

Bozoo

Gaining Experience
9 јуни 2012
343
396
Велигденска понуда !! 49.500 денари.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,717
Мислења
849,280
Членови
29,441
Најнов член
Nikii
На врв Дно