Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продавам Asus VG249Q (24", 144Hz, IPS)

Goran995

Practice makes perfect
16 ноември 2019
1.152
1.923
Скопје
Goran995 додаде нов оглас:

Продавам Asus VG249Q (24", 144Hz, IPS) - 6.000 ден.

Здраво на сите, пред да го огласам мониторов по Фејсбук - да пробам овде. Во план ми е апгрејд на 27", QHD.

Се продава мониторот во насловот, купен во јули 2020-та од Сетек (линк до соодветното мислење). Користен по дома, за секојдневна работа и гејминг...

Видете го целиот оглас...
 

Dimson

Gaining Experience
14 ноември 2018
78
72
Скопје
Мислам дека е прескапо со оглед на тоа што на Ананас, ист монитор по спецификации само различен изглед е 6000 ден со ваучер од Visa
 

Goran995

Practice makes perfect
16 ноември 2019
1.152
1.923
Скопје
Мислам дека е прескапо со оглед на тоа што на Ананас, ист монитор по спецификации само различен изглед е 6000 ден со ваучер од Visa

Не е воопшто ист монитор, ниту спецификации.
Нема никакви подесувања на сталката освен tilt, нема DisplayPort, нема звучници.

Дури и квалитетот на панелот не е ист.
Овој е сеоска верзија на мојов, да бидеме искрени.

Не дека си ја бранам продажбата, толку си го ценам и тоа е. Привремено е резервиран за оваа цена, надвор од форумов.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.082
Мислења
974.214
Членови
35.390
Најнов член
lefkova.e
На врв Дно