Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продадено Продавам Asus USB-AC56

Статус
Затворена за нови мислења.
20 јуни 2008
581
617
Ivicakmk's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 5800X & Noctua NH-D15 chromax.black
Motherboard
MSI MAG X570 TOMAHAWK WIFI
Storage
Samsung 980 Pro 1 TB + WD Red 2 TB
PSU
Gigabyte P750GM 750W
RAM
2x16 GB Kingston HyperX Fury DDR4 3600 MHz CL16
Video card
Asus TUF RTX 3070 Ti
Case
Sharkoon TG6
Mouse
Razer Basilisk V3 Pro
Keyboard
Gigabyte Aivia Osmium
Audio
Razer Blackshark V2 Pro
Monitor
Dell S2721DGFA / BenQ BL3201PT
OS
Windows 10 Pro
Ivicakmk додаде нов оглас:

Продавам Asus USB-AC56 - Проценка

Ќе замолам за проценка на Asus USB-AC56.
Купено од странство (нема гаранција), ми седи во фиока па подобро да си најде некој што би го користел.

Без знаци на користење, си доаѓа со целосно пакување и сите додатоци. Доколку некој има желба ќе прикачам и слики.

Видете го целиот оглас...
 

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.286
4.263
Скопје
hackitfree.github.io
Ех - кај беше пред недела дена да кажеш. Купив веќе.
Иначе многу добро Вифи е. Мал ривју на перформанси
80211ac_wifi_adapters-100227449-orig.png


Скапо е ко што гледам - над 50е дури на некои сајтови .
На Али е 44е
1500-2000 ден
 

cgfreak

On your way to fame
1 октомври 2010
474
653
Дома
Одличен адаптер! AX верзијата гледам е 55-60€ кај нас сега, така да по мене ~35€.
Мислењето е автоматски споено:

Tаман 100-150ден. луфта за првиот што ќе праша „последна цена за ќеш?“ и да заокружиме на 2000ден. ;)
 

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.286
4.263
Скопје
hackitfree.github.io
Одличен адаптер! AX верзијата гледам е 55-60€ кај нас сега, така да по мене ~35€.
Мислењето е автоматски споено:

Tаман 100-150ден. луфта за првиот што ќе праша „последна цена за ќеш?“ и да заокружиме на 2000ден. ;)
Ова е 802.11ac верзија - може или на 2.4Гхц или на 5Гхц да работи .
АХ верзија и на 2.4Гхц и на 5Гхц истовремено - така ?
 
20 јуни 2008
581
617
Ivicakmk's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 5800X & Noctua NH-D15 chromax.black
Motherboard
MSI MAG X570 TOMAHAWK WIFI
Storage
Samsung 980 Pro 1 TB + WD Red 2 TB
PSU
Gigabyte P750GM 750W
RAM
2x16 GB Kingston HyperX Fury DDR4 3600 MHz CL16
Video card
Asus TUF RTX 3070 Ti
Case
Sharkoon TG6
Mouse
Razer Basilisk V3 Pro
Keyboard
Gigabyte Aivia Osmium
Audio
Razer Blackshark V2 Pro
Monitor
Dell S2721DGFA / BenQ BL3201PT
OS
Windows 10 Pro
Оди на продажба за 2000 денари.

Подигање од Скопје - Центар.
Може да се провери на лице место.
 
20 јуни 2008
581
617
Ivicakmk's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 5800X & Noctua NH-D15 chromax.black
Motherboard
MSI MAG X570 TOMAHAWK WIFI
Storage
Samsung 980 Pro 1 TB + WD Red 2 TB
PSU
Gigabyte P750GM 750W
RAM
2x16 GB Kingston HyperX Fury DDR4 3600 MHz CL16
Video card
Asus TUF RTX 3070 Ti
Case
Sharkoon TG6
Mouse
Razer Basilisk V3 Pro
Keyboard
Gigabyte Aivia Osmium
Audio
Razer Blackshark V2 Pro
Monitor
Dell S2721DGFA / BenQ BL3201PT
OS
Windows 10 Pro
Резервиран.
 
20 јуни 2008
581
617
Ivicakmk's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 5800X & Noctua NH-D15 chromax.black
Motherboard
MSI MAG X570 TOMAHAWK WIFI
Storage
Samsung 980 Pro 1 TB + WD Red 2 TB
PSU
Gigabyte P750GM 750W
RAM
2x16 GB Kingston HyperX Fury DDR4 3600 MHz CL16
Video card
Asus TUF RTX 3070 Ti
Case
Sharkoon TG6
Mouse
Razer Basilisk V3 Pro
Keyboard
Gigabyte Aivia Osmium
Audio
Razer Blackshark V2 Pro
Monitor
Dell S2721DGFA / BenQ BL3201PT
OS
Windows 10 Pro
Продадено.
Со здравје да си го користи членот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн администрација

Статистика

Теми
47.260
Мислења
977.599
Членови
35.570
Најнов член
arbenneziri
На врв Дно