Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продадено Продавам ASUS TUF RTX 3080

Статус
Затворена за нови мислења.

Woofer

Gaining Experience
19 јуни 2008
181
213
Woofer's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 9 7950x3D & NZXT Kraken X63
Motherboard
ASUS TUF Gaming X670E-PLUS WiFi
Storage
Samsung 970 Evo Plus 1TB, Intel 660p 1TB, 2xToshiba 3TB
PSU
be quiet! Straight Power 11 850W Platinum
RAM
32GB DDR5 Kingston Fury Beast 6000 MHz
Video card
Asus ROG Strix RTX 3090
Case
NZXT H510 Elite
Mouse
Logitech G Pro X Superlight
Keyboard
Keychron Q3 Pro
Audio
Sennheiser HD 598 & Creative SoundBlaster X3
Monitor
Alienware AW3423DW QD OLED & LG CX 65 OLED
OS
Windows 11 Pro x64
Woofer додаде нов оглас:

Продавам ASUS TUF RTX 3080 - 37.000 ден.

Продавам ASUS TUF RTX 3080 10G. Графичката е купена од СЕТЕК и подлежи под гаранција до 12.12.2024. Користена е стриктно за гејминг, ја продавам поради апгрејд на RTX 3090.

Видете го целиот оглас...
 

Woofer

Gaining Experience
19 јуни 2008
181
213
Woofer's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 9 7950x3D & NZXT Kraken X63
Motherboard
ASUS TUF Gaming X670E-PLUS WiFi
Storage
Samsung 970 Evo Plus 1TB, Intel 660p 1TB, 2xToshiba 3TB
PSU
be quiet! Straight Power 11 850W Platinum
RAM
32GB DDR5 Kingston Fury Beast 6000 MHz
Video card
Asus ROG Strix RTX 3090
Case
NZXT H510 Elite
Mouse
Logitech G Pro X Superlight
Keyboard
Keychron Q3 Pro
Audio
Sennheiser HD 598 & Creative SoundBlaster X3
Monitor
Alienware AW3423DW QD OLED & LG CX 65 OLED
OS
Windows 11 Pro x64
Нова цена 36.000 ден.
 

Woofer

Gaining Experience
19 јуни 2008
181
213
Woofer's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 9 7950x3D & NZXT Kraken X63
Motherboard
ASUS TUF Gaming X670E-PLUS WiFi
Storage
Samsung 970 Evo Plus 1TB, Intel 660p 1TB, 2xToshiba 3TB
PSU
be quiet! Straight Power 11 850W Platinum
RAM
32GB DDR5 Kingston Fury Beast 6000 MHz
Video card
Asus ROG Strix RTX 3090
Case
NZXT H510 Elite
Mouse
Logitech G Pro X Superlight
Keyboard
Keychron Q3 Pro
Audio
Sennheiser HD 598 & Creative SoundBlaster X3
Monitor
Alienware AW3423DW QD OLED & LG CX 65 OLED
OS
Windows 11 Pro x64

Woofer

Gaining Experience
19 јуни 2008
181
213
Woofer's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 9 7950x3D & NZXT Kraken X63
Motherboard
ASUS TUF Gaming X670E-PLUS WiFi
Storage
Samsung 970 Evo Plus 1TB, Intel 660p 1TB, 2xToshiba 3TB
PSU
be quiet! Straight Power 11 850W Platinum
RAM
32GB DDR5 Kingston Fury Beast 6000 MHz
Video card
Asus ROG Strix RTX 3090
Case
NZXT H510 Elite
Mouse
Logitech G Pro X Superlight
Keyboard
Keychron Q3 Pro
Audio
Sennheiser HD 598 & Creative SoundBlaster X3
Monitor
Alienware AW3423DW QD OLED & LG CX 65 OLED
OS
Windows 11 Pro x64

Woofer

Gaining Experience
19 јуни 2008
181
213
Woofer's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 9 7950x3D & NZXT Kraken X63
Motherboard
ASUS TUF Gaming X670E-PLUS WiFi
Storage
Samsung 970 Evo Plus 1TB, Intel 660p 1TB, 2xToshiba 3TB
PSU
be quiet! Straight Power 11 850W Platinum
RAM
32GB DDR5 Kingston Fury Beast 6000 MHz
Video card
Asus ROG Strix RTX 3090
Case
NZXT H510 Elite
Mouse
Logitech G Pro X Superlight
Keyboard
Keychron Q3 Pro
Audio
Sennheiser HD 598 & Creative SoundBlaster X3
Monitor
Alienware AW3423DW QD OLED & LG CX 65 OLED
OS
Windows 11 Pro x64
Продадена
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Во моментов нема членови онлајн.

Статистика

Теми
47.122
Мислења
975.067
Членови
35.428
Најнов член
sefeee
На врв Дно