• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Продавам Asus Transformer Book T-100TA

Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

masterwu

On your way to fame
11 февруари 2016
705
577
Струга
masterwu's setup  
Processor & Cooler
Intel i5 6600K, Cooler Master Hyper 212 EVO
Motherboard
Asus Z170 Pro Gaming
Storage
Samsung 840 Evo 250GB, 2TB WD Caviar Blue, 640GB WD Caviar Green
PSU
Cooler Master V550S
RAM
16GB (2x 8GB) G.Skill Ripjaws V DDR4 3200MHz
Video card
Asus Strix GTX 970
Case
Cooler Master CM690 III
Mouse
Logitech Proteus Core G502
Keyboard
Das Keyboard Model S (MX-Brown switches)
Monitor
Dell UltraSharp U2410
OS
Windows 10
Како што гласи насловот, се продава Asus Transformer Book T-100TA. Доаѓа заедно со док, полнач, и ташничка. Моделот е со Интел Атом процесор, 2 гига Рам и 64 гига сториџ. Големината на екранот е 10.1 инчи. На него сеуште стои Виндоус 8.1, а може да се апгрејдне на Виндоус 10 Хоум Едишн. Ќе нагласам дека ова е x86 верзијата на Виндоус. Има минимални траги на користење, состојбата е 9/10.

Батеријата тестирана на 10 часовно јутуб видео и успеа да издржи до 9 часа и 30 минути. Лаптопчето е моментално во Скопје.

Цена: 7000 денари.

Слики може да видите тука: View: https://imgur.com/a/l954g2C
 
 • Ја почнал/а темата
 • #2

masterwu

On your way to fame
11 февруари 2016
705
577
Струга
masterwu's setup  
Processor & Cooler
Intel i5 6600K, Cooler Master Hyper 212 EVO
Motherboard
Asus Z170 Pro Gaming
Storage
Samsung 840 Evo 250GB, 2TB WD Caviar Blue, 640GB WD Caviar Green
PSU
Cooler Master V550S
RAM
16GB (2x 8GB) G.Skill Ripjaws V DDR4 3200MHz
Video card
Asus Strix GTX 970
Case
Cooler Master CM690 III
Mouse
Logitech Proteus Core G502
Keyboard
Das Keyboard Model S (MX-Brown switches)
Monitor
Dell UltraSharp U2410
OS
Windows 10
Нова цена: 6500 денари.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

masterwu

On your way to fame
11 февруари 2016
705
577
Струга
masterwu's setup  
Processor & Cooler
Intel i5 6600K, Cooler Master Hyper 212 EVO
Motherboard
Asus Z170 Pro Gaming
Storage
Samsung 840 Evo 250GB, 2TB WD Caviar Blue, 640GB WD Caviar Green
PSU
Cooler Master V550S
RAM
16GB (2x 8GB) G.Skill Ripjaws V DDR4 3200MHz
Video card
Asus Strix GTX 970
Case
Cooler Master CM690 III
Mouse
Logitech Proteus Core G502
Keyboard
Das Keyboard Model S (MX-Brown switches)
Monitor
Dell UltraSharp U2410
OS
Windows 10
Продадено надвор од форум, клуч.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,040
Мислења
855,085
Членови
29,646
Најнов член
ununu
На врв Дно