• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
    Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

    Со почит It.mk
  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Продавам Asus ROG Zephyris G14 /w Ryzen 7 4800HS

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

тотето

On your way to fame
4 октомври 2011
694
689
Битола/Скопје
Продавам Asus ROG Zephyris G14 купен од Сетек на 24.07.2020 со 2 години интернационална гаранција.

IMG_20210209_193228.jpg IMG_20210209_192910.jpg

Конфигурација:
- CPU: AMD Ryzen™ 7 4800HS Processor 2.9 GHz
- GPU: NVIDIA® GeForce® GTX 1660Ti 6GB GDDR6
- RAM: 16GB DDR4 RAM
- Storage: 1TB M.2 NVMe™ PCIe® 3.0 SSD
- Display:14-inch FHD (1920 x 1080) 16:9
- OS: Лиценциран Windows 10 Home

Се е исправно, лаптопот не е гејман ни оптеретуван на било кој начин, користен со екстерна тастатура и глувче 90% од времето и нема големи знаци на употреба.

Гратис безжични комбо Asus тастатура и глувче.

Цена: 1500 euro (91.000 МКД)
 

Атачменти

Последна промена:

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3,037
3,519
Зменоо
spiritBreaker's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 9700K + Cooler Master M240L
Motherboard
Asus ROG STRIX Z390-E Gaming
Storage
Samsung 960 EVO 250GB + Toshiba HDD 2TB + 500 GB Hitachi + 512GB Gigabyte NVME
PSU
Gigabyte G750H
RAM
2 x 8GB DDR4 Kingston @ 3600MHz
Video card
Gigabyte GTX 1080 Ti G1 Gaming
Case
Asus GT501 TUF
Mouse
Corsair M65 Pro
Keyboard
Cooler Master CK550
Audio
Onboard audio
Monitor
DELL S2721GDF
OS
Windows 10
најверојатно нема ни да има никој, пошто истиот лаптоп, само со подобра графичка и подобар процесор го имаш во Анхоч, а и гланц нов:

 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,531
Мислења
846,096
Членови
29,330
Најнов член
Leonard
На врв Дно