• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проценка Продавам APC Smart-UPS 1000VA USB & Serial 230V

  • Ја почнал/а темата
  • #1

skullmonkey

Unstoppable
25 април 2007
4,220
3,230
Скопје
www.gorast.com
APC Smart-UPS 1000VA USB & Serial 230V. Не го имам користено 2-3 години. Не знам во која состојба е батеријата така што рачунајте го дека е без неа.

Ве молам за проценка.


 

nikigo

Gaining Experience
6 март 2013
274
266
nikigo's setup  
Processor & Cooler
XEON [email protected] Noctua NHD14
Motherboard
Gigabyte GA-X58A-UD7 (rev. 1.0)
Storage
2xLiteonit 120GB RAID0, WD10EZEX
PSU
Cooler Master V700
RAM
6 x 2GB Kingston HyperX 1600
Video card
GIGABYTE GTX 1070 G1 Gaming
Case
Coolermaster HAF XB
Mouse
Logitech MX518
Keyboard
IBM Model M
Audio
Steinberg UR12, Raspberry Pi HiFiBerry, Yamaha AS-500, JBL Studio 530, Pioneer HPM50, Grado SR-60
Monitor
DELL U2312HM
OS
Windows 7
Го имам истиот или можеби 1200. Треба да е со две батерии. 3000 денари
 

krema

Professor
24 јуни 2009
11,889
11,317
youtu.be
Има две батерии 12v 12Ah врзани во серија, UPS-от е одличен и е еден меѓу подобрите во својата класа, но без батерии е нефункционален, Со оглед дека една ваква батерија кошта околу 2000 денари (две батерии ~4000) би рекол 2000 денари за APC UPS-от.
 

SaleSk

Arzt
20 април 2007
4,605
5,157
Една батерија чини околу 800-900 денари во Алфа Електроник Битола, а во Скопје во Логинг 1600. Реална проценка околу 2500-3000 денари без батерии, или 5000 со нови батерии.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 

krema

Professor
24 јуни 2009
11,889
11,317
youtu.be
Во Логинг ваква батерија чини HQ 2150 денари и Ultracell 2350 денари.

Цените не ги лупнав напамет пошто барав пред кратко време батерии за мојот APC 1000VA кој е идентичен со овој што се продава.
Сепак уредот користи 2 батерии 12v 12Ah во серија (24V), со една батерија истиот не работи!

Останувам на мојата проценка од погоре. :)

@SaleSk
Сподели линк до евтините батерии, би ги купил по тие цени.

edit:
1500 денари Алфа Битола
 
Последна промена:

Pane24

Unbeatable
31 октомври 2012
4,891
4,211
Ethermine
www.facebook.com
Форумска цена 5000 денари без батерии.
Цена за на реклама5 околу 2500-3000 денари.
Инаку собира 2х12в батерии и од кинескине веспи.
 

SaleSk

Arzt
20 април 2007
4,605
5,157
Во Логинг ваква батерија чини HQ 2150 денари и Ultracell 2350 денари.

Цените не ги лупнав напамет пошто барав пред кратко време батерии за мојот APC 1000VA кој е идентичен со овој што се продава.
Сепак уредот користи 2 батерии 12v 12Ah во серија (24V), со една батерија истиот не работи!

Останувам на мојата проценка од погоре. :)

@SaleSk
Сподели линк до евтините батерии, би ги купил по тие цени.

edit:
1500 денари Алфа Битола
Не ги гледав по модел, мислев стандардни се. Летово за мојот упс мењав и цените беа тие кои ги кажав. 12в 7,5Аh. Сега гледам дека се 12 Аh

Во тој случај проценката би одела повисоко доколку упсот оди со батерии.
Сепак станува збор за АПЦ.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,680
Мислења
830,422
Членови
28,684
Најнов член
Doroti
На врв Дно