• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
    Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

    Со почит It.mk
  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Продавам AOC AG241QX монитор

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

dangthe

Practice makes perfect
5 септември 2008
1,170
1,481
Скопје
Здраво, се продава следниов монитор - AOC AG241QX. Купен е од АМЦ во 2018та година, гаранција нема. Работи без никакви проблеми, го продавам затоа што планирам да почнам пак да дизајнирам па ќе земам монитор со IPS панел заради репродукцијата на бои. Технички карактеристики:

Резолуција:2560 x 1440
Дијагонала:24"
Тип на панел:TN
Латенција:1ms
Sync технологија:Freesync premium (30-144), Gsync компатибилен
Влезови:HDMI 1.4 * 1, HDMI 2.0 * 1, DisplayPort 1.2 * 1, VGA, DVI, USB 3.0* 4, од кои еден always on.

aoc.jpg

Цена: 14000 денари.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,524
Мислења
845,949
Членови
29,319
Најнов член
Busaco
На врв Дно