• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продавам AMPs и DACs - SoundBlaster Creative Play3!, Meizu Hi-Fi Pro, JDS Atom + остали ситници

  • Ја почнал/а темата
  • #1

TheMarshal

Practice makes perfect
3 јануари 2019
1,074
1,806
1. SoundBlaster Creative Play 3

Купен од Анхоч. Има преостанато гаранција уште 2 месеца. Користено ми беше како DAC/AMP за PlayStation 4, но поради upgrade на аудио системот веќе не ми е потребно.
Цена 700 денари фиксна


2. Meizu Hi-Fi Pro USB-C DAC (на Ali има две верзии, Pro и обикновена, оваа е PRO)
Купено е во Декември 2019, за $40. Претставува еден од најдобро измерените Dongle DACs на AudioScienceReview и е одличен. Не го користам веќе, затоа што користам DAC + AMP сега.
Цена: 1500 денари

3. Имам вишок AUX, Toslink, RCA кабли. Од "аналогните" кабли повеќето се Klotz кабли со Rean конектори. Drop me a note, ќе се договирме за цена за нив.

4. JDS Atom - засилувач за слушалки.

Има фабричка гаранција од JDS, која е сеуште валидна и е трансферабилна. За набавка, со достава, федексарина, царина и ддв вкупно ме фати околу 9000 денари. Ако има некој што е заинтересиран пишете ми ПП ќе се договирме за цена.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #2

TheMarshal

Practice makes perfect
3 јануари 2019
1,074
1,806
Дечки, ги повлекувам од продажба Meizu-то и Атомот - додека на најдам соодветно решение за DT-770. Моменталниот DAC/AMP што го користам има висока излезна импеданса на засилувачот, а тоа предизвикува промена на фрекфентниот опсег и DT770 (32 омски) звучат како bass canons.
 
Изменето од модератор:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,526
Мислења
822,612
Членови
28,051
Најнов член
Marko Janevski
На врв Дно