1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Продавам AMD Ryzen 5 Gamer PC

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Deksa, 27 oктомври 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  337
  242
  9 Февруари 2012
  Машко
  Некои делови се нови некои половни ама добро сочувани:

  CPU: Ryzen 5 1400 - Нов не користен
  Cooler: DeepCool Gammax 200T - Нов не користен
  Motherboard: Asus Prime A320M - Нова не користена гаранција 3 години
  RAM: 2x8GB G.Skill Ripjaws V 3000MHz - Нов не користен гаранција 5 години
  GPU: Sapphire Pulse RX 570 4GB - половна без гаранција
  PSU: nJoy Legion 650 (700w Max) - половно без гаранција
  SSD: Kingston A400 120GB - половно со гаранција 1.5 година
  Case: По избор, пратете линк

  Фиска цена 20.000 денари + Case
   
  На Ребро и mrkela2009 им се допаѓа ова.
 2. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  337
  242
  9 Февруари 2012
  Машко
 3. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  337
  242
  9 Февруари 2012
  Машко
 4. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  337
  242
  9 Февруари 2012
  Машко
  19.000 денари + Case
   
 5. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  337
  242
  9 Февруари 2012
  Машко
  Up

  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   
 6. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  337
  242
  9 Февруари 2012
  Машко
  19.000 денари + Case
   
 7. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  337
  242
  9 Февруари 2012
  Машко
  Резервација

  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   
 8. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  337
  242
  9 Февруари 2012
  Машко
  Клуч

  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   
  На mrkela2009 му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. StefAngel
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  890
 2. rippermkd
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,623
 3. Costigan_Jr
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,006
 4. spiritBreaker
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  755
 5. Мино Андревски
  Одговори:
  78
  Прегледи:
  9,036
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...