Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продавам АМД RX580 8GB

Статус
Затворена за нови мислења.

borcep

Practice makes perfect
12 септември 2013
1.038
1.815
Скопје
borcep додаде нов оглас:

Продавам АМД RX580 8GB - 4.000 ден.

Продавам две графички картици RX580 со 8GB, XFX и Gigabyte. Користени се за копање. Вратени се на фабрички биоси, сменета паста и падови каде беше потребно. Очистени и променет сет перки на XFX картата. Цената за Gigabyte е 4000ден, за XFX моделот е 4700ден. Не праќам по карго и не сум заинтересиран за замени. Локација Скопје, повеќе информации во порака.
Солд.
Видете го целиот оглас...
 
Последна промена:
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.096
Мислења
974.499
Членови
35.404
Најнов член
altin
На врв Дно