1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продавам AM4 конфигурација

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од borcep, 1 Декември 2019.

Тагови:
 1. VerifiedUsers Overlay
  borcep

  borcep
  Practice makes perfect

  849
  1,407
  12 Септември 2013
  Машко
  Продавам АМ4 конфигурација составена од нови и половни делови, комплетно исправна. Инсталиран Windows 10 и Office 2016.

  - CPU Ryzen 3 1200 - безмалку нов, донесен од странство
  - MB Biostar TA320 BTC -21месеци преостаната гаранција
  -RAM 2x4GB DDR4 2400 GSkill 36месеци гаранција
  -VGA MSI Radeon RX470 4GB- половна, исправна, сменета паста
  -PSU DeepCool DN550 - 18месеци гаранција Анхоч
  -HDD WD Blue 1TB - половен исправен
  -Case Powerbox X906- користено 1година, 4 вентилатори 120мм сина боја.

  Пар сликички од конфигурацијата

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Пар сликички од Fortnite 100-150 fps on medium high 1080p.

  [​IMG]

  [​IMG]

  Цена 13500 ден, замени и карго не благодарам.
  Повеќе информации во ПП или на 071235552.
   
  На Nomad, Costigan_Jr, GGTT1 и уште 8 други им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  borcep

  borcep
  Practice makes perfect

  849
  1,407
  12 Септември 2013
  Машко
 3. VerifiedUsers Overlay
  borcep

  borcep
  Practice makes perfect

  849
  1,407
  12 Септември 2013
  Машко
Слични теми
 1. xenon
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  467
 2. Whisky Vishera
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,073
 3. Mao
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,985
 4. Costigan_Jr
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  2,152
 5. Ulrezaj
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,146
Вчитување...

Сподели

Вчитување...