1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продавам Acer Aspire 5 A515-52G-75EY

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од fuUuUzZzZy, 4 oктомври 2019.

 1. fuUuUzZzZy

  fuUuUzZzZy
  Mr. Sensei

  4,836
  824
  14 Декември 2007
  Машко
  Game developer, VFX Artist
  Intel Core 17-8565U 1.8GHz with Turbo Boost up to 4.6 GHz
  NVIDIA Geforce MX150 with 2GB VRAM
  8 GB DDR4 Memory
  512GB PCIe NVMe SSD

  Aluminium Top Cover
  Narrow Bezel
  Ultra-Fast 160 MHz Gigabit Wi-Fi
  USB 3.0
  Dual Digital Mics
  HDMI Port

  Лаптопов денес го добив компензација. Не е воопшто користен ( нема ни OS инсталиран ), меѓутоа немам гаранција.  Ако е во близина на Охрид, ќе ви го донесам лично, во спротивно Карго или брза пошта/пратка, или шо и да е по договор.

  Screenshot
  Screenshot
  Screenshot

  EDIT. При сликање приметив дека има ситна гребнатинка на горниот десен дел од екранот
  Screenshot

  По фирмиве кај нас одат околу 40к-42 к, јас можам да одам до кај 30к.

  071 264 569 - Влатко
   
  На gocetan и tupacan им се допаѓа ова.
 2. fuUuUzZzZy

  fuUuUzZzZy
  Mr. Sensei

  4,836
  824
  14 Декември 2007
  Машко
  Game developer, VFX Artist
 3. fuUuUzZzZy

  fuUuUzZzZy
  Mr. Sensei

  4,836
  824
  14 Декември 2007
  Машко
  Game developer, VFX Artist
 4. fuUuUzZzZy

  fuUuUzZzZy
  Mr. Sensei

  4,836
  824
  14 Декември 2007
  Машко
  Game developer, VFX Artist
 5. fuUuUzZzZy

  fuUuUzZzZy
  Mr. Sensei

  4,836
  824
  14 Декември 2007
  Машко
  Game developer, VFX Artist
  Уште еден пост новогодишен попуст. 26K

  Пс. лаптопот сеуште не е чепнат. Уште е и без OS.
   
Слични теми
 1. Deksa
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  812
 2. PC_GAMER
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  912
 3. Mario.Bog
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  1,526
 4. borcep
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  608
 5. -Ata-
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,103
Вчитување...

Сподели

Вчитување...