Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продавам 7800x3d, X670e, 7900xt

Статус
Затворена за нови мислења.

xenon

Epic
15 јануари 2011
3.964
10.454
Skopje
xenon's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7950X, 420mm Arctic Freezer Push-Pull
Motherboard
Asux X670E-E
Storage
8TB (1 x 980 PRO 2TB + 3Х KC3000) SSD / 2 x 8tb HDD
PSU
Antec 1300W Pro Platinum
RAM
32GB (2x16) DDR5 6000Mhz G.skill TridenT Z C30
Video card
Gigabyte 7900 XTX 24GB
Case
Enthoo Primo - Phanteks
Mouse
Logitech MX Master 3
Keyboard
Logitech Craft
Audio
Asus Xonar STX, Adam A7x, Adam A3x, TC Electronic BMC-2 (DAC)
Monitor
42" OLED Asus Rog Swift PG42UQ
OS
Windows 11 Pro
xenon додаде нов оглас:

Продавам 7800x3d, X670e, 7900xt - 135.000 ден.

Се продава следнава гејминг конфигурација:

процесор: AMD Ryzen™ 7 7800X3D Gaming Processor (нов, локална гаранција амако)
матична плоча: ASUS TUF GAMING X670E-PLUS (нова, локална гаранција сетек)
рам меморија: 32GB (2x16GB) Trident Z5 6000MT/cas 30-38-38-96 (DDR5/AMD EXPO) -...​


Видете го целиот оглас...
 

xenon

Epic
15 јануари 2011
3.964
10.454
Skopje
xenon's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7950X, 420mm Arctic Freezer Push-Pull
Motherboard
Asux X670E-E
Storage
8TB (1 x 980 PRO 2TB + 3Х KC3000) SSD / 2 x 8tb HDD
PSU
Antec 1300W Pro Platinum
RAM
32GB (2x16) DDR5 6000Mhz G.skill TridenT Z C30
Video card
Gigabyte 7900 XTX 24GB
Case
Enthoo Primo - Phanteks
Mouse
Logitech MX Master 3
Keyboard
Logitech Craft
Audio
Asus Xonar STX, Adam A7x, Adam A3x, TC Electronic BMC-2 (DAC)
Monitor
42" OLED Asus Rog Swift PG42UQ
OS
Windows 11 Pro
Конфигурацијата може да биде и со друга графичка, односно 3090 24GB, по цена од 125,000 ден. Оригиналните пакувања т.е кутиите од компонентите (матична, процесор, рам, итн.) стојат за повеќето.

тел за контакт 070673024
 

xenon

Epic
15 јануари 2011
3.964
10.454
Skopje
xenon's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7950X, 420mm Arctic Freezer Push-Pull
Motherboard
Asux X670E-E
Storage
8TB (1 x 980 PRO 2TB + 3Х KC3000) SSD / 2 x 8tb HDD
PSU
Antec 1300W Pro Platinum
RAM
32GB (2x16) DDR5 6000Mhz G.skill TridenT Z C30
Video card
Gigabyte 7900 XTX 24GB
Case
Enthoo Primo - Phanteks
Mouse
Logitech MX Master 3
Keyboard
Logitech Craft
Audio
Asus Xonar STX, Adam A7x, Adam A3x, TC Electronic BMC-2 (DAC)
Monitor
42" OLED Asus Rog Swift PG42UQ
OS
Windows 11 Pro
Продадено, со здравје да се гејма, може клуч.

За заинтересирани, има уште една комплетна конфигурација за продажба (ќе отворам друга тема) со следниве спецификации:

5800x3d, 16gb ddr5, Geforce 3090 24gb, 850W Coolermaster V850, 512GB samsung 970 evo - 90000 ден.
 

Вајкинг

Practice makes perfect
9 јуни 2015
1.265
1.912
Скопје
Продадено, со здравје да се гејма, може клуч.

За заинтересирани, има уште една комплетна конфигурација за продажба (ќе отворам друга тема) со следниве спецификации:

5800x3d, 16gb ddr5, Geforce 3090 24gb, 850W Coolermaster V850, 512GB samsung 970 evo - 90000 ден.

тешко дека е 16gb ddr5
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.529
Мислења
964.357
Членови
34.902
Огласи
2.617
Најнов член
darko SNR
На врв Дно