1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продавам 6800к и Asus X99 Deluxe

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од xenon, 6 Декември 2018.

 1. VerifiedUsers Overlay
  xenon

  xenon
  Guru

  3,791
  9,394
  15 Јануари 2011
  Машко
  Продавам workstation платформа со:

  Процесор: Intel 6800K
  Матична плоча: Asus X99 Deluxe

  Цена: 30000 ден.
  контакт: 070673024
   
  На Mario.Bog му/ѝ се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  xenon

  xenon
  Guru

  3,791
  9,394
  15 Јануари 2011
  Машко
 3. VerifiedUsers Overlay
  xenon

  xenon
  Guru

  3,791
  9,394
  15 Јануари 2011
  Машко
 4. VerifiedUsers Overlay
  xenon

  xenon
  Guru

  3,791
  9,394
  15 Јануари 2011
  Машко
 5. VerifiedUsers Overlay
  xenon

  xenon
  Guru

  3,791
  9,394
  15 Јануари 2011
  Машко
 6. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,712
  14,473
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  на колку е стабилен?
   
 7. VerifiedUsers Overlay
  xenon

  xenon
  Guru

  3,791
  9,394
  15 Јануари 2011
  Машко
  Не знам искрено, во Asrock X99-ITX и во HTPC куќаре е процесорот и не сум го клокал, а плочата е со 5960Х на неа, ако го давам планирам во itx плочата да го ставам 5960Х. Види како ти е математика за 9900К да праиме муабет, ми треба занимација.


   
 8. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,712
  14,473
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Се пишманам за 9900k, не ми се дава. Ова го меркам, само не знам дали е боље опција од 2700X и X470 матична плоча.
   
Слични теми
 1. xenon
  Одговори:
  40
  Прегледи:
  2,711
 2. xenon
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  998
Вчитување...

Сподели

Вчитување...