Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продавам 5600x, 32GB RAM, no GPU конфигурација

Bozoo

Gaining Experience
9 јуни 2012
347
395
Bozoo додаде нов оглас:

Продавам 5600x, 32GB RAM, no GPU конфигурација - 23.000 ден.

Конфигурацијата е малце користена (неколку месеци), земена е да се користи за дома ама слабо наоѓам време имам и гејминг лаптоп кој што повеќе го користам зашто почесто се движам, да проверам само што можам да најдам од гаранции по дома.

Плоча : Asus B 550M-K
CPU: Ryzen 5600x
RAM: 32GB 3200mhz Kingston Fury black
NVME : 1 TB Kingston
PSU : Sharkon Silent zero 750W
CASE : Lian Li Mesh II RGB White

ЦЕНА : 23.000мкд

Видете го целиот оглас...
 

no_retreat

On your way to fame
22 јануари 2011
460
876
безпари е ова да бидам искрен, една 5700xt од 8000ден и има да пичи за секакви потреби.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.519
Мислења
964.172
Членови
34.887
Огласи
2.610
Најнов член
aleksimonovski
На врв Дно