1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продавам 3D printer Leapfrog Creatr Dual Extruder

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од loris, 22 Јануари 2018.

Тагови:
 1. loris

  loris
  Gaining Experience

  626
  54
  7 Мај 2007
  Машко
  Програмер
  Продавам 3D printer Leapfrog Creatr Dual Extruder, малку користен. Спецификации:
  [​IMG]

  - Layer height: 0.05 - 0.35
  - Dijametar na dizna: 0.35 mm
  - Tip na filament: 1.75 mm
  - Maksimalna temperatura na ploca: 95° C
  - Maksimalna temperatura na dizna: 275° C
  - Masa: 32 kg
  - Dimenzii na masinata (mm): 600 x 500 x 500
  - Maksimalna dimenzija na print (mm): 230 x 270 x 200
  - CE sertifikat.

  Поддржува принтање во следните филаменти: ABS, PLA, PVA, HIPS, PET, NYLON, etc.

  Во ценате е вклуќено:
  - Crn PLA 1kg filament 100% nov;
  - Crven PLA 1kg filament 100% nov;
  - Bel Nylon 1kg filament 100% nov;
  - ABS crn 1kg filament 100% nov;
  - PVA proziren 1kg filament 100% nov;
  - Laybrick filament 0.25 kg (za 3D print so lik na kamen);
  - 2 crni ABS filamenti iskoristeni 50%-60% i bel ABS filament iskoristen 50%;
  - 17 stikeri (se lepat na plocata)
  - Nova neotpakuvana Kapton rolna 200 mm (za printanje ABS)
  - Originalni Leapfrog alati;
  - Rezervni delovi (5 dizni, 4 drzaci za dizni i greaci (hotend), 2 dupli ventilatori za dizni, 2 termistori, eden greac za dizna, nov neotpakuvan glaven kompjuter (plocka) na printerot - samo ova e 100 eur nova (bez transport, carina i DDV).).

  Се погоре опишано е увезено од Холандија со платени царина и ДДВ.

  Масата оди гратис со 3D принтерот.

  Машината е одлична за изработа на прототипови, развој, украси, резервни делови или било што може да ви падне на памет.

  Повеќе слики на линкот: Prodavam 3D printer Leapfrog Creatr Dual Extruder
  Цена: 800e.
  Контакт: Александар
  Моб:+389 78 398 946
   
  На Tajson, Luidgi, SpiritBond и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. loris

  loris
  Gaining Experience

  626
  54
  7 Мај 2007
  Машко
  Програмер

Сподели

Вчитување...