1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продавам 2x Daikin MC70L Air Purifier

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од ImWiked, 22 Декември 2017.

 1. ImWiked

  ImWiked
  Gaining Experience

  400
  343
  14 ноември 2014
  Машко
  Како што гласи насловот продавам два прочистувачи на воздух Daikin MC70L купени пред нецели 2 години од Saturn во Германија по цена од 480 евра за еден, двата 960.
  Често сум на пат и реално не ми се потребни и ретко скоро па ич се користат. Користени се по 4 до 5 саати дневно и секој месец чистени и замена на нов филтер. Прочистувачите се без никаков дефект и маана, воздухот го прават осетиво посвеж и чист по само нецел саат со нормално темпо на работа во соба од 35 квадрати, а се пропишани до 50. Еден е користен во дневна а друг во спална.

  Ги продавам со гратис филтри кои се менуваат на секои 2 до 3 месеци со можност да ги испереш и користиш повторно. Прочистувачите се со вградени јонизатори и Anti-Polen mode.

  Цена: 330 Евра за еден, двата заедно 650.(Огласени се 350 на реклама, 20ка новогодишен попуст )

  Контакт во ПП.

  Слики:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Спецификации: MC70L
   
  На Molec му/ѝ се допаѓа ова.
 2. ImWiked

  ImWiked
  Gaining Experience

  400
  343
  14 ноември 2014
  Машко
 3. marto

  marto
  Баниран/a

  166
  175
  25 Јули 2013
  Машко
  има ли фирма во македонија што продава филтри за замена?
   
 4. ImWiked

  ImWiked
  Gaining Experience

  400
  343
  14 ноември 2014
  Машко
 5. ImWiked

  ImWiked
  Gaining Experience

  400
  343
  14 ноември 2014
  Машко
 6. ImWiked

  ImWiked
  Gaining Experience

  400
  343
  14 ноември 2014
  Машко
  Задња цена 300 евра за еден, двата заедно 550. Филтри гратис
   
 7. ImWiked

  ImWiked
  Gaining Experience

  400
  343
  14 ноември 2014
  Машко
  Бумп!

  Едниот прочистувач е резервиран.
   
 8. ImWiked

  ImWiked
  Gaining Experience

  400
  343
  14 ноември 2014
  Машко
  Еден продаден, нова цена за другиот 280 евра + 4 филтри гратис. Контакт ПМ!
   
 9. ImWiked

  ImWiked
  Gaining Experience

  400
  343
  14 ноември 2014
  Машко
 10. ImWiked

  ImWiked
  Gaining Experience

  400
  343
  14 ноември 2014
  Машко
  Цена 250 евра до Сабота потоа се повлекува од продажба пошто одам на пат. Потполно исправен слободно може да се тестира и види кај мене кој е заинтересиран.
   
 11. ImWiked

  ImWiked
  Gaining Experience

  400
  343
  14 ноември 2014
  Машко
  Горе за оглас доле за загаденост!
   
 12. ImWiked

  ImWiked
  Gaining Experience

  400
  343
  14 ноември 2014
  Машко
  Цена 230 евра до утре-вечер потоа се повлекува.
   
 13. ImWiked

  ImWiked
  Gaining Experience

  400
  343
  14 ноември 2014
  Машко
 14. ImWiked

  ImWiked
  Gaining Experience

  400
  343
  14 ноември 2014
  Машко

Сподели

Вчитување...