• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
    Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

    Со почит It.mk
  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Продавам 2 SODIMM Мемории SK Hynix 4 GB 2666 MHz

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

AleksandarT

Gaining Experience
24 февруари 2011
119
181
Здраво, како што гласи насловот, продавам 2 x 4 GB 2666 MHz SODIMM SK Hynix РАМ мемории извадени од Mac Mini (го земав Mac Mini-то со 2 х 4, па му ставив 2 х 8GB)
Мемориите се извадени веднаш штом е купено Mac Mini-то, и стојат во пластиките во кои што беа новите мемории.

Screenshot
Screenshot

Цена 750 денари по плочка
Контакт по ПП
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,095
Мислења
838,316
Членови
29,012
Најнов член
Ivan1985
На врв Дно